Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet TTNET Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama Nasıl Yapılır?

e-Devlet TTNET Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama Nasıl Yapılır?

e-Devlet Hizmet kapısı ile www.girisyap.com aracılığıyla TTNET, Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama işlemlerini Online olarak yapmanız mümkündür. Bunun İçin yapmanız gereken işlemleri şu şekilde sıralayalım.

e-Devlet,  TTNET Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama!

e-Devlet Kapısı üzerinden giriş yaparak yüzlerce Kuruma ait binlerde dosyadan sizde faydalanabilirsiniz. e-Devlet hizmetinin gün geçtikçe yaptığı yeniliklerden faydalanmak için e-Devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. TTNET Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama işlemleri yapmak için öncelikle, e-Devlet hizmet kapısının kısayol sitesi olan “www.turkiye.gov.tr” adresine giriş yapmalısınız.

e-Devlet kapısına giriş için google arama motoru bölümüne “www.turkiye.gov.tr” yazın ve çıkan ilk linke tıklayın. Açılan yeni sayfada sizden giriş için bazı bilgiler istenecektir. Sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde girin aksi taktirde girişiniz sağlanmaz. Sizden istenilen bilgileriniz olarak T.C Kimlik No ve Şifrenizi doğru bir şekilde girin. e-Devlet Şifrenizi Unuttuysanız Şifremi Unuttum bölümünden yenileyebilirsiniz. Hiç şifreniz yok ise en yakın PTT Şube Müdürlüğünden alabilirsiniz. T.C Kimlik No ve Şifrenizi girdikten sonra e-Devlet sitesine girişiniz sağlanmış olacaktır. e-Devlet kapısından hızlı ve kolay yararlanmak için yukarıda bulunan arama motoru bölümüne “TTNET Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama” yazın ve çıkan linke tıklayın. Açılan sayfada ise sizin adınıza olan burcunuz veya alacağınız var ise doküman halinde önünüze çıkacaktır. Dilerseniz e-Devlet kapısının diğer kurumlara ait dosyalarına göz atıp faydalanabilirsiniz. e-Devlet kapısı ile dilediğiniz işlemi gönül rahatlığıyla güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …