Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-DEVLET UYAP PORTALI AVUKAT GİRİŞİ!

e-DEVLET UYAP PORTALI AVUKAT GİRİŞİ!

e-Devlet üzerinden UYAP Avukat girişi sağlanmaktadır. Avukatlık nedir, Ne iş yapar, hizmeti nedir?

Avukat Kime Denir?

Avukat, Hukuki bilgisiyle mahkemede kişilerin haklarını savunan kimseye denir. Serbest bir meslek olup mahkemede kişilerin temsilcisi ve haklarını savunucu olarak’ta bilinir.

Her hangi bir davada kişileri dinler ve eğer haklılık durumu var ise o davayı kabul eder ve kendisi sürdürür. Bu dava ile yakında ilgilenerek davanın takibini sağlar. Müvekkilinin adına yeniden dava açabilir ve davalara katılır. Müvekkilini savunmak amacıyla savunma hazırlar ve savunmayı konuşmaya döker. Avukatlar sürekli olarak Hakim, Savcı ve Emniyet ile iletişim dedirler.

Bir Kimsenin avukatlık gibi iyi bir mesleği edinmesi için dört yıl Üniversite Eğitimi ve bir yılda Avukatlık stajı görmesi gerekir. Burada göreceği Hukuk Dersleri şu şekilde sıralayalım; İktisat, Ceza Hukuku, Anayasa Hukuku, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Devlet Umumi Hukuku, İdari Hukuk, Mali Hukuk, Ticaret Hukuk, Türk Hukuk Tarihi, Sosyoloji, Hukuk Metodolojisi, Avrupa Hukuk, İş Hukuku, Umumi Hukuk Tarihi, Sosyal Güvenlik Hukuku, Askeri Ceza Hukuku ve Çevre Korunması Hukuku .

Avukatlık Giriş Portalı!

Avukatlar, Avukatlık Portalından Giriş yaparak bir çok işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Ayrıca e-Devlet Üzerinden de ” https://giris.turkiye.gov.tr/;Giris/elektronik-Imza” adresinden de sağlanmaktadır. Ayrıca UYAP Avukat portalı girişi ile de giriş sağlanmaktadır. Bunun için yapılacak işlem ise Google arama motoruna ”https://avukat.uyap.gov.tr/main/avukat/giris.jsp” şeklinde yazarak giriş yapabilirsiniz. Sistemsel olarak çok sağlam ve güvenilir bir sistem olduğundan tüm bilgiler bu siteler aracılığıyla yürütülmektedir. 

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …