Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-DEVLET ÜZERİNDEN, ADLİ YARGI VE SAVCI ADAYLIĞI MÜLAKAT BAŞVURUSU!

e-DEVLET ÜZERİNDEN, ADLİ YARGI VE SAVCI ADAYLIĞI MÜLAKAT BAŞVURUSU!

Adli Yargı ve Savcı Adaylığı Mülakat Başvurusu!

Adli Yargı ve Savcı Adaylığı Mülakat Başvuru için ÖSYM’nin İnternet sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Güncel hayatta Eğitimin özenle gösterildiği bir Ülkede Adli Yargıya güvenimiz ve saygımız sonsuzdur. Adli Yargı ve Savcı Adaylığı Mülakat Başvurusu için gerekli bilgileri şu şekilde sıralayalım.

Sınavla İlgili Başvuru Koşulları!

  • Hukuk fakültesi mezunu olanlar ile yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarılı olanlar da sınava başvurabilirler.
  • Hukuk fakültesi veya Hukuk programlarında yeterince yer veren Siyasal Bilgiler, İdari Bilimler, İktisat ve Maliye alanlarından en az dört yıllık yükseköğretim mezunu adaylar başvurabilecektir.
  • Yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarılı olanlar ile Hukuk Fakültesi dışında hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilgiler, idari bilimler, iktisat bilimler, iktisat ve maliye alanlarında en az dört yıllık yükseköğrenim yapmış veya denkliği kabul edilmiş yabancı öğretim kurumlarından mezun olanlar da sınava başvuru yapabilirler.
  • T.C Vatandaşı olan, yazılı sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını  doldurmamış ” 01.01.1981 ve daha sonra olanlar ” adaylar başvurabilecektir. T.C vatandaşı olan, Hukuk Fakültesi mezunu olup  (mezun olduğu lisans programı kodu 3209 olanlar) yazılı giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 45 yaşını doldurmamış ( doğum tarihi 01.01.1971 ve daha sonra olanlar) adaylar başvurabilecektir.
  • Yabancı bir hukuk fakültesini bitirenlerden Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarılı olanalar da sınava başvurabilirler.

Başvurular her sene gün, ay olarak değişim göstermekle beraber sınav günleri de sonradan belirlenmektedir. Başvurular ise ÖSYM’nin resmi sitesi olan ” https://ais.osym.gov.tr ” adresinden bireysel olarak başvuru yapabilirler. Son olarak Aday Başvuru Formunda yazılan bütün bilgilerin doğru olduğunu bildiririm. Verdiğim bilgilerden herhangi birinin doğru olmadığı saptanırsa, bundan doğacak sonuçları kabul ederim. şeklindeki yazıya imza atarak bu formu tamamlamış olursunuz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …