Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-DEVLET ÜZERİNDEN ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KAYIT BİLGİLERİ SORGULAMA

e-DEVLET ÜZERİNDEN ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KAYIT BİLGİLERİ SORGULAMA

Giriş yap ile e-Devlet kapısı üzerinden ” Anadolu Üniversitesi Öğrenci Kayıt Bilgileri Sorguluma ” işlemlerini kolay ve zaman kaybı olmadan yapmanız mümkündür.

Anadolu Üniversitesi Hakkında!

Anadolu Üniversitesinin Kurulum tarihi 1958′ lere dayanmaktadır. Eskişehir  İktisat ve Ticari İlimler Akademisi olarak açılan Anadolu Üniversitesi 1982 yılında Anadolu Üniversitesi olarak Dünyanın önde gelen Üniversiteleri arasında yer almıştır. İçerisinde bulunan 2 kampüs 3’ü açık olup 17 uzaktan eğitim veren ve 30 tane araştırma merkezine sahiptir. Gerek başarı gerek kurumsal olarak pek çok işlerde ilke imza atmıştır. Anadolu Üniversitesinin toplam olarak yaklaşık öğrenci sayısı 2 milyon üstüne çıkmıştır.

Burada verilen öğretim dilleri Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Almanca olup örgün Eğitim öğrenci sayısı lisans olarak ”24190” kişidir. Örgün Eğitim öğrenci önlisans ”418” kişi, Lisansüstü Öğrenci sayısı Yüksek lisans ve Doktora öğrenci sayısı ”5654”, Örgün Eğitim öğrenci sayısı toplam olarak ”34040” kişidir. Açık öğretim öğrenci sayısı Aktif olarak ”1.214.241” kişi, Açık Öğretim Öğrenci sayısı hem pasif hemde aktif olarak ”1.997.392” kişi ve Yabancı uyruklu öğrenim gören öğrenci sayısı ise ”4678” kişidir. Büyük bir topluluğa sahip olan Anadolu Üniversitesi kayıt bilgilerini e-Devlet üzerinden takip edebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Öğrenci Kayıt Bilgilerine Nasıl Ulaşabilirim?

Anadolu Üniversitesi Öğrenci Kayıt Bilgileri Sorgulama bölümüne girmek için öncelik olarak e-Devlet resmi sitesi olan ” https://turkiye.gov.tr ” adresine giriş yapmalısınız. Giriş için sizden T.C Kimlik Numaranız ve e-Devlet şifreniz istenecektir bu bilgileri doğru bir şekilde girmelisiniz aksi taktirde girişiniz sağlanmamaktadır. T.C Kimlik Numaranızı ve Şifrenizi doğru bir şekilde girdikten sonra e-Devlet kapısına giriş yapmış bulunmaktasınız sonrasında izlenecek yol ise sitenin içerisinde bulunan ” e-Hizmet ” bölümüne girerek ”Eğitim” yazan bölüme giriş yapmalısınız sayfayı aşağı doğru indirdiğinizde Anadolu Üniversitesi Öğrenci Kayıt Bilgileri Sorgulama ve Sınav Notu Sorgulama bölümünü göreceksiniz burada bulunan Öğrenci Kayıt Bilgileri Sorgulama ile gereken işlemlerinizi yapmanız mümkündür.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …