Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Üzerinden Avea, Abonelik Borç ve Alacak Sorgulama Sistemine Giriş!

e-Devlet Üzerinden Avea, Abonelik Borç ve Alacak Sorgulama Sistemine Giriş!

Giris Yap sistemi ile e-Devlet üzerinden ” Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama ” işlemlerini hızlı, güvenilir ve zaman kaybı yaşamadan kolay bir şekilde e-Devlet kapısından yapmanız mümkündür.

Abonelik, Borç ve Alacak Sorulama?

Teknolojinin son hızla devam ettiği bir Dünyada, hemen hemen her gün ayrı bir teknoloji üretimi ile hayatımıza katılan sağlanan kolaylıkları gözlerimizle görerek şahit oluyoruz. Son zamanların teknoloji harikalarından olan Bilgisayar ve Telefon yapılan güncelleme ve üretimdeki farklılık ile çağ atlamamıza neden olmuştur. Şu anda Dünyada en lüks Telefonları kullanan Ülkeler arasında Ülkemiz ilk sıralarda yerini alıyor.

e-Devlet Kapısı üzerinden ” Avea, Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama ” işlemlerini yapmanız oldukça kolay. Bunun için yapmanız gereken e-Devlet kapısına giriş yapmanız. Giriş yapmak için sizden T.C Kimlik Numaranız ve e-Devlet şifreniz istenecektir. Öncelikle ” https://turkiye.gov.tr” adresine giriş yapmalısınız, girişi yaptıktan sonra önünüze açılan sayfada sizden T.C Kimlik Numaranız ve e-Devlet şifreniz istenecektir. Bu şifreyi ve T.C Kimlik Numaranızı doğru bir şekilde giriniz, yanlış girdiğiniz taktirde e-Devlet kapısına girişiniz sağlanmaz. T.C kimlik Numarasını ve e-Devlet kapısı şifrenizi doğru girdikten sonra önünüze açılacak sayfadan ” Telekomünikasyon” bölümüne tıklayınız. Açılan sayfada ise işinizi görecek bir sürü dosya bulunmaktadır örnek olarak; Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama, Mobil/sabit/İnternet/Kablo Tv/Uydu İşletmecilerinden Borç/Alacak Sorgulama ve Ödeme/ İade İşlemleri, Baz İstasyonları Ölçüm Bilgileri, Kayıp- Çalıntı İhbar Bildirimi, KAyıp- Çalıntı İhbar Sorgulama İptali, IMEI Kaydı İptali, vs birçok şeyi buradan e- devlet kapısı üzerinden sorgulama yapmanız mümkündür.

Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama alanına tıkladığınızda, Adınıza ait pasif (Geçmiş) abonelikleriniz, yeni abonelikleriniz ve adınıza açılmış hat var mı bunların sorgulamasını kolayca yapabilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …