Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Üzerinden Bursiyer Evrak Yükleme!

e-Devlet Üzerinden Bursiyer Evrak Yükleme!

Giriş Yap sistemi ile e-Devlet kapısı üzerinden ” Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı” aracılığıyla ” Bursiyer Evrak Yükleme ” işlemlerini daha hızlı, zaman kaybı olmadan yapmanız mümkündür.

Bursiyer Evrak Yüklemek İçin İzlenecek Yol?

e-Devlet kapısının açtığı binlerce kurum ve kuruluşlardan artık faydalanmak çok kolay, Zaman kaybınız olmadan, sıra beklemeden, ücret ödemeden gerekli birçok işlemleri e-Devlet sistemi üzerinden yapmanız çok kolay. Bunun için yapmanız gereken ” https://turkiye.gov.tr ” adresine giriş yapmanız. Giriş yapmak için öncelikle sizden giriş için istenilen bilgileri doğru ve net bir şekilde girmelisiniz. Aksi taktirde girişiniz sağlanmaz.

” https://turkiye.gov.tr ” adresine giriniz. Orada açılan sayfada sizden istenilen ” T.C Kimlik no ve e-Devlet şifreniz ” bu bilgileri doğru bir şekilde kodlama yaptıktan sonra sayfanın içerisinde bulunan ” Eğitim ” bölümüne giriniz. Girdikten sonra tekrar sayfayı aşağı doğru indiriniz, burada başlık olarak ” Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı” ‘na bağlı Bursiyer Evrak Yükleme bölümünü göreceksiniz. Bu sistem e-Devlet tarafından yeni açılıp siz değerli vatandaşlara en kolay hizmeti vermektir. e-Devlet kapısı üzerinden bir çok işlemi zaman kaybı olmadan hızlı ve masrafsız olarak yapmanız mümkündür. Yapmanız gereken tek şey eğer e-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine gidip e-Devlet girişi için kullanılan şifreden almak.

Bursiyer Nedir?

Öğrencilik döneminde her hangi bir kuruluştan burs alan kimseye ”Bursiyer” denir. Ülkemizde eğitime çok büyük değerlerin verildiği göz önünde. Zengin fakir bütün öğrenciler okuyup ömrüne aydınlık bir gelecek hazırlamak uğraşında. Eğitimin pahalı olduğu ülkede Yemek, Eğitim, Harçlar, Ev kirası, Isınma gibi masraflar üst üste geldiğinde içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Bu sonuç doğrultusunda maddi imkanları zayıf olan aileler büyük sıkıntıyla yüz yüze kalıyor. Bu işe çözüm olarak bir nebze olsun yardımcı olabilmek için kurumlar belli öğrencilere belli miktarda burs veriyorlar bu rakamlar 85 TL ile 400 TL arasında değişiyor.

Öncelik Olarak Kimlere Burs Hakkı Tanınıyor?

Zor durumda okuyan öğrenciler arasında öncelik olarak bu şekilde sıralayabiliriz. Yıllara özel olarak Bakanlar Kurulunun aldığı kararla bursların fiyatları belirleniyor.

  1. Ailenin Kırsal Kesimde ikameti,
  2. Kız Çocukları,
  3. Okuyan Kardeş sayısı
  4. Baba veya Anneden her hangi birinin hayatta olmaması,
  5. Çocuğun parçalanmış, dağıtılmış aileden olması,
  6. Öğrencinin belli bir özel yeteneğe sahip olması,

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …