Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Üzerinden Dini Soru Sorma Nasıl Yapılır?

e-Devlet Üzerinden Dini Soru Sorma Nasıl Yapılır?

e-Devlet Kapısı üzerinden “www.girisyap.com.tr” adresi aracılığıyla Diyanet İşleri Başkanlığı bölümüne yeni eklenen “Dini Soru Sor” bölümüne giriş yaparak sizlerde Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ve e-Devlet kapısı altyapısı üzerinden Dini Soru sorabilirsiniz.

e-Devlet Üzerinden Dini Soru Sormak İçin İzlenecek Yol?

e-Devlet hizmetine giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosyadan hızlı, kolay, zaman kaybı olamadan ve hiçbir ek ücret ödemeden yararlanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk işlem e-Devlet kapısı hizmet bölümüne girişinizi sağlamanız. Yapacağınız işlem, Diyanet İşleri Başkanlığı İşbirliği ve e-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden sunulmaktadır. Sizler için sunulan bu bölüme girerek, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığına soru sorabilir yada sormuş olduğunuz soruları listeleyebilirsiniz.

e-Devlet hizmet kapısı üzerinden “Diyanet İşleri Başkanlığı, Dini Soru Sor” bölümüne giriş için öncelikle Google arama motoruna “www.turkiye.gov.tr” yazın ve çıkan ilk linke tıklayın. Açılan sayfada sizden T.C Kimlik Numaranız ve e-Devlet Şifreniz istenecektir.

NOT: (E-Devlet Şifreniz yok ise, size en yakın PTT Şube Müdürlüklerinde giderek e-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Yada e-Devlet şifreniz var ve unuttuysanız, Şifremi Unuttum bölümüne giriş yaparak şifrenizi yeniden alabilirsiniz.)

T.C Kimlik Numaranızı ve e-Devlet Şifrenizi girdikten sonra e-Devlet hizmet kapısına girmiş olacaksınız. E-Devlet hizmet kapısı üzerinden daha kolay faydalanmak için yukarıda bulunan arama motoruna (Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?)Dini Soru Sor” yazın ve çıkan Diyanet İşleri Başkanlığı/Dini Soru Sor linkine tıklayın. Yeni açılacak olan sayfada ise daha önceden sormuş olduğunuz sorular var ise onlara eriş sağlayacaksınız, yada yukarıda bulunan “Yeni Soru Sor” düğmesine basarak Diyanet İşleri Başkanlığına, Dini soru sorabilirsiniz.

E-Devlet kapısının gün geçtikçe yaptığı yenilikler sayesinde kendini her zaman üst düzeylere taşımıştır. Dilerseniz e-Devlet hizmet kapısını ziyaret ederek, yüzlerce kuruma ait binlerce dosyadan sizlerde faydalanabilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …