Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Üzerinden, En Yakın PTT Sorgulama!

e-Devlet Üzerinden, En Yakın PTT Sorgulama!

e-Devlet üzerinden girisyap.com aracılığıyla “PTT” bölümünden “Size En Yakın PTT” bölümüne zaman kaybı olmadan güvenilir ve hızlı bir şekilde girmeniz mümkündür. “En Yakın PTT” için izlenecek yol şu şekilde?

e-Devlet Kapısı Üzerinden, En Yakın PTT Şube Sorgulama?

PTT Şube Müdürlüğünün bizler için sunduğu kolaylıklar çerçevesinde, e-Devlet sayesinde bir çok işlemi anında yapabilme hakkına sahibiz. Bunun yanı sıra bir çok işlemi yapabildiğimiz gibi, Bize en yakın PTT şubelerini de, e-Devlet Kapısı üzerinden bulmamız mümkündür. Bunun için yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayalım?

Öncelikli olarak “En Yakın PTT” bölümüne girmeniz için e-Devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmak için arama motoru bölümüne “www.turkiye.gov.tr” yazın ve üst sağ tarafta bulunan “Giriş Yap” butonuna tıklayın. Açılan yeni sayfada sizden giriş seçenekleri istenecektir. Bunlar, e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C Kimlik Kartı ve İnternet Bankacılığı. Genel olarak T.C Kimlik No ve e-Devlet Şifresi ile giriş yapılmaktadır. Eğer e-Devlet Şifreniz yok ise size en yakın PTT şubesinden alabilirsiniz. Şifreyi unuttuysanız Şifremi Unuttum bölümüne girerek şifrenizi yeniden almanız mümkündür.

T.C Kimlik No ve e-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde girin ve “Sisteme Giriş Yap” bölümüne tıklayın. E-Devlet kapısına girişinizin sağlanmasından sonra, “Merhaba, Size Nasıl  yardımcı Olabilirim” arama motoru bölümüne “En Yakın PTT” yazın ve “PTT Genel Müdürlüğü/En Yakın PTT” linkine tıklayın. Bu hizmeti kullanarak Türkiye içerisindeki PTT şubelerini sorgulayabilir, şube ile detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Alt kısımda bulunan İl ve İlçeyi seçin ve sizin istediğiniz PTT Şubelerini burada bulmanız mümkündür.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …