Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Üzerinden İŞKUR Bana Uygun İşler’e Nasıl Girerim?

e-Devlet Üzerinden İŞKUR Bana Uygun İşler’e Nasıl Girerim?

e-Devlet Hizmet Kapısı üzerinden “www.girisyap.com” aracılığıyla yüzlerce Kuruma ait binlerce dosyadan faydalandığınız gibi, “İŞKUR Bana Uygun İşler” bölümüne girerek kendinize uygun iş potansiyeli hakkında bilgi edinebilir ona göre müracaat edebilirsiniz. e-Devlet üzerinden İŞKUR Bana Uygun İşler bölümüne girmek için izlenecek yol.

e-Devlet Üzerinden İŞKUR Bana Uygun İşler Sayfasına Giriş?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayesinde binlerce insana kamu kurumu ve farklı dallarda iş imkanı vermektedir. İŞKUR üzerinden birçok işlem yapabildiğiniz gibi size uygun işler bölümüne girerek bu bölümden faydalanabilirsiniz. e-Devlet üzerinden Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Bana Uygun İşler bölümüne nasıl girerim sorusun cevabını şu şekilde sıralayalım.

e-Devlet hizmet kapısı üzerinden Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)Bana Uygun İşler bölümüne girmek için öncelikler e-Devlet Kapısının kısayol hizmet sitesi olan “www.turkiye.gov.tr” adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş için sizden bazı bilgileriniz istenecektir. Bunlar T.C Kimlik No ve e-Devlet Şifresi. İstenilen bilgileri doğru bir şekilde giriniz aksi taktirde girişiniz sağlanmaz.

Not: (e-Devlet Şifreniz yok ise size en yakın PTT Şube Müdürlüğünden alabilirsiniz. Yada e-Devlet şifrenizi unuttuysanız Şifremi Unuttum bölümüne girerek şifrenizi yenileyebilirsiniz.) 

T.C Kimlik No ve e-Devlet Şifrenizi doğru bir şekilde girdikten sonra e-Devlet hizmet kapısına girişinizi sağlamış olacaksınız. e-Devlet hizmet kapısından daha kolay bir şekilde faydalanmak için yukarıda bulunan arama motoru bölümüne “İŞKUR Bana Uygun İşler” yazın ve aratın. Açılan sayfa ise 4 aşamadan oluşmaktadır buradaki kutucukları doldurun ve işleminizi tamamlayın. Dilerseniz e-Devlet hizmet kapısı ile yüzlerce Kuruma ait binlerce dosyadan zaman kaybı olmadan, hızlı, kolay, hiçbir masraf harcamadan yararlanabilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …