Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / E-Devlet Üzerinden Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama

E-Devlet Üzerinden Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama

e-devlet üzerinden mahkeme dava dosyası sorgulaması sitemiz üzerinden daha hızlı ve güvenilir şekilde yapabilirsiniz.

E-DEVLET ÜZERİNDEN MAHKEME DAVA DOSYASI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

E-devlet üzerinden mahkeme dava dosyası sorgulaması yapmak için öncelikle e-devlet sisteminize giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra alt kısımda bulunan “Adalet Bakanlığı” yazılı menüye tıklayın. Gelen ekranda “UYAP Hizmetleri” bölümünde bulunan “Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama” bölümüne tıklayın. Gelecek olan ekranda bulunan “Kimliğimi Şimdi doğrula” butonuna tıklayın. Açılan ekranda T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet Şifrenizi girip Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayın. Mahkeme Dava Dosyanız otomatik olarak karşınıza çıkacaktır. Veya sitemiz üzerinden http://www.turkiye.gov.tr linke tıklayarak hızlı ve güvenilir bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden mahkeme dava dosya sonuçlarınızın haricinde “Bireysel Başvuru Sorgulama, Dava Dosya Sorgulama, Adli Sicil Kaydı Doğrulama, Adli Sicil Kaydı Sorgulama” işlemlerini de yapabilirsiniz.

Adli Sicil Kaydı Doğrulaması yaparken barkod numarası ve T.C. Kimlik Numarası gerekmektedir. Eğer Barkod numaranız yoksa sisteme giriş yapıp sorgulamanızı tamamlayamazsınız.

Adli Sicil Kaydı Sorgulaması menüsü üzerinden Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü merkez veri tabanındaki adli sicil ve arşiv kayıtlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Eğer e-Devlet şifreniz yoksa sisteme giriş yapamaz ve sorgulamalarınızı e-Devlet kapısı üzerinden gerçekleştiremezsiniz.

E-DEVLET ŞİFREMİ NEREDEN ALABİLİRİM?

E-Devlet sistemine girmek için gerekli olan e-Devlet şifresini almak için PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı)’na giderek  kişilerle muhatap olarak 4 TL karşılığında alabilirsiniz. Aldığınız şifreyi kayıp etmemeniz gerekmektedir. Eğer kayıp etmeniz durumunda her kayıp ettiğiniz zaman şifrenin iki katı fiyatını ödemeniz gerekmektedir.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …