Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine Giriş!

e-Devlet Üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine Giriş!

e-Devlet Kapısı Üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sorgulama!

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine, Girisyap.com aracılığı  ile, e-Devlet kapısı üzerinden Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Aday İşlemleri bölümünden işlemlerinizi hızlı ve zaman kaybı olmadan kolay bir şekilde yapmanız mümkündür.

Aday İşlemleri Sistemine Giriş İçin  İzlenecek Yol?

Türkiye’nin en çok kullanılan siteler arasında, sıralamada ilk sıralarda yer alan e-Devlet Kapısı sayesinde binlerce işlem ve milyonlarca dosya sayesinde işlem yapmak artık çok daha kolay.  Bunun için yapmanız gerek öncelikle e-Devlet Kapısının resmi Kısayol sitesi olan “www.turkiye.gov.tr” adresine giriş yapmanız gerekmektedir. e-Devlet kapısına giriş yaparken sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde giriniz. Aksi halde girişiniz sağlanmaz.

e-Devlet Kapısına giriş yaptıktan sonra yukarıda bulunan arama motoru bölümüne “ÖSYM” yazın. Önünüze çıkan sayfada bir çok işlem yapabileceğiniz  başlıkları göreceksiniz. Dilerseniz gezinip işinize yarayacak bir çok işlemi zaman kaybı olmadan yapabilirsiniz. Önünüze çıkan sayfada en üstte bulunan “ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi” bölümüne giriniz. Önünüze yeni bir sayfa açılacaktır. 

  • Uygulama Adı: ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi
  • Uygulama Adresi: https://ais.osym.gov.tr/
  • Hizmet Açıklaması: ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi, adaylar tarafından sınav ve tercih başvurularının gerçekleştirildiği, sınava giriş belgelerinin edinildiği, sınav ve yerleştirme sonuçlarının görüntülendiği sistemdir. 

e-Devlet Kapısı Sizi, ÖSYM Sistemine Yönlendirecek!

Bu sayfanın alt kısmında bulunan “Uygulamaya Git” butonuna tıklayın. Bundan sonra bu sayfadan ayrılacaksınız uygulama sizi “https://ais.osym.gov.tr” adresine yönlendirecektir. Bu bölümde ise sizden giriş yapmanız istenecektir. Girişinizi sağladıktan sonra, Kimlik Bilgilerim , Fotoğraf Bilgilerim, Adres-İletişim Bilgilerim, Sağlık Durumu/Engel Bilgilerim, Şifremi Değiştir gibi bölümlerde mevcuttur. Bu bölümden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …