Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Üzerinden ÖSYM, Sınav Merkezi İşlemlerine Giriş!

e-Devlet Üzerinden ÖSYM, Sınav Merkezi İşlemlerine Giriş!

e-Devlet üzerinden girisyap.com aracılığıyla Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Sınav Merkezi İşlemleri Sistemine zaman kaybı olmadan güvenilir ve hızlı bir şekilde girmeniz mümkündür. ÖSYM Sınav Merkezi İşlemleri Sistemi için izlenecek yol şu şekilde?

e-Devlet Üzerinden En Kolay ÖSYM İşlemleri!

e-Devlet kapısı üzerinden yüzlerce dosya ve binlerce konuyu artık çok daha hızlı, zaman kaybı olmadan, hiçbir masraf ödemeksizin yapmanız mümkündür. Bunun için yapmanız gereken tek şey e-Devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. peki e-Devlet kapısı üzerinden Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Sınav Merkezi İşlemleri Sistemine nasıl giriş yapılır işte ayrıntılar.

ÖSYM Sınav Merkezi İşlemleri İçin İzlenecek Yol?

e-Devlet kapısının bizler için sunduğu birçok kolaylıklar içerisinde, ÖSYM için de bir köşe ayırmış durumda. e-Devlet kapısına girişinizi sağlayarak sınavla ilgili işlemler bölümüne girişinizi yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekilde.

Öncelikli olarak e-Devlet kapısının kısayol sitesi olan  adresine girmelisiniz. Arama motoruna “www.turkiye.gov.tr” yazın ve tıklayın. Karşınıza çıkan sayfaya da sizden bazı bilgileriniz istenecektir bu bilgileri doğru bir şekilde giriniz. Aksi taktirde girişiniz sağlanmayacaktır. Sizden istenen bilgiler “T.C Kimlik No ve e-Devlet şifreniz”. Eğer e-Devlet şifrenizi unutmuş iseniz şifremi unuttum bölümünden yeni şifre alabilirsiniz. Eğer hiç şifreniz yok ise, size en yakın PTT Şubesinden alabilirsiniz. 

T.C Kimlik Numaranızı ve e-Devlet Şifrenizi doğru girdiğinizde önünüze yeni bir sayfa açılacaktır. Bu bölümde e-Devlet kapısının bizler için sunduğu yüzlerce dosya ve binlerce konu başlığı bulunmaktadır. Dilerseniz gezinip işlerinizi daha kolay bir şekilde yapmanız mümkündür. Üst bölümde bulunan arama motoru bölümüne, “ÖSYM Sınav İşlemleri sistemi” yazın ve çıkan linke tıklayın. Açılan sayfada “Uygulamaya Git” butonunu göreceksiniz tıklayın ve sayfa sizi “https://smis.osym.gov.tr/” adresine yönlendirecektir bu bölümde işlemlerinizi daha kolay bir şekilde yapmanız mümkündür.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …