Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Üzerinden Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları Ücretsiz Seyahat Kartı Sorgulama

e-Devlet Üzerinden Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları Ücretsiz Seyahat Kartı Sorgulama

Giriş Yap sistemi İle e-Devlet kapısı üzerinden, Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları ücretsiz Seyahat Kartı Sorgulama işlemlerini yapmanız mümkündür.

Şehit yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları Ücretsiz Seyahat Kartı Başvurusu için Gerekli Belgeler Neler?

Öncelikle yapmanız gereken işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Nüfus cüzdanı,
  2. Ücretsiz seyahat kartı başvuru formu,
  3. Bir adet Biometrik Fotoğraf. (fotoğraf ebatı 50 mm x 60 mm)

Bu belgeleri tamamladıktan sonra Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüklerine teslim edilecektir.

Ücretsiz Seyahat Kartını Nereden Alabilirim?


Ücretsiz Seyahat Kartı sitemizde mevcuttur tıklama yaparak bilgisayarınıza indirip yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz.

Bu kart Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanmış olup Şehit yakınları, gaziler, gazi yakınları, engelliler ile Devlet sporcusu unvanı verilen kişiler, vazife malullerine seyahat hakkı tanıyan düzenlemenin usul v esaslarını belirlemek amacıyla ücretsiz veya indirimli olarak 04-03-2014 tarihinde 28931 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Tüm bu belgeleri hazırlayıp onay verildiğinde e-Devlet kapısı üzerinden ” https://turkiye.gov.tr ” adresinden giriş yaparak başvuru sorgulama yapabilirsiniz. Giriş yapmak için ise öncelikle https://turkiye.gov.tr ” adresine girip burada sizden istenilen gerekli bilgileri doğru bir şekilde girmelisiniz. Sizden istenilecek bilgiler ise T.C Kimlik numaranız ve PTT’den aldığınız e-Devlet şifreniz. e-Devlet şifrenizi unuttuysanız şifremi unuttum bölümüne girerek sizden istenilen bilgileri doğru ve net bir şekilde kodlama yaparak alabilirsiniz. Şifre yenileme işlemini yaparken önceden e-Devlet kapısına kayıtlı olan bir telefon numaranızın olması gerek. Eğer e-Devlet kapısına kayıtlı olan telefon numaranız kayıt dışı olmuş ise İnternet üzerinden şifre alma imkanınız iptal olacaktır bu durumda yapmanız gereken şey size en yakın PTT şubesinden tekrar şifrenizi yenileyebilirsiniz. T.C Kimlik numaranızı ve şifrenizi doğru girdikten sonra e-Devlet resmi sitesine girişiniz sağlanmıştır. Buradan izlenecek yol ise ” Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ” bölümüne girerek orada bulunan ” Şehit Yakınları, Gazi ve Gazi Yakınları Ücretsiz Seyehat Kartı Başvuru Sorgulama ” bölümüne tıklayarak size ait ücretsiz seyahat kartı onaylanmış mı yada onaylanmamış mı buradan sorgulamak mümkündür.

 

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …