Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu 4B Borç Durumuna Nasıl Girebilirim?

e-Devlet Üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu 4B Borç Durumuna Nasıl Girebilirim?

e-Devlet kapısı üzerinden, yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde yararlandığınız gibi, e-Devlet kapısına girişinizi sağlayarak “Sosyal Güvenlik Kurumu/4B Borç Sorgulama” işlemlerinizi de online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

e-Devlet Kapısı Üzerinden SGK 4B Borç Durumuna Nasıl Girerim?

e-Devlet kapısı üzerinden daha iyi hizmet almak için öncelik olarak e-Devlet kapısına giriş yapmalısınız. Giriş için e-Devletin kısayol hizmet sitesi olan “www.turkiye.gov.tr” İnternet adresini google arama motoruna yazın ve aratın. Çıkan ekrandaki ilk linke tıklayın. Yeni açılan sayfada ise e-Devlet girişi için sizden T.C Kimlik Numaranız ve e-Devlet Şifreniz istenecektir. Sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde giriniz akdi taktirde girişiniz sağlanmaz.

Not: e-Devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT Şubesine giderek e-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Yada e-Devlet şifreniz var ve unuttuysanız e-Devlet hizmet kapısı üzerinden şifrenizi yenileyebilirsiniz.

T.C Kimlik Numaranızı ve e-Devlet Şifrenizi doğru bir şekilde girdikten sonra girişinizi sağlamış olacaksınız. e-Devlet hizmet kapısı üzerinden daha kolay bir şekilde yararlanmak için yukarıda bulunan arama motoru bölümüne (Size Nasıl Yardımcı Olabilirim) “Sosyal Güvenlik Kurumu/4B Borç Durumu” yazın ve arama motorunda aratın. Açılan sayfada ise önünüze çıkan linke tıklayın. Açılacak olan sayfada ise sizin sisteme kayıtlı 4B Siciliniz varsa gözükmektedir. Dilerseniz Önerilen Hizmetler bölümünden 4B Ödeme Dökümü, 4B İsteğe Bağlı İlk Tescil Kaydı, 4B6736 Yapılandırma Borç Bilgileri, 4B Tescil Kaydı, İşletme Durumu Sorgulama gibi konuları ziyaret edebilir işlem yapabilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …