Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Üzerinden, Tapu Bilgileri Sorguma Ekranına Giriş!

e-Devlet Üzerinden, Tapu Bilgileri Sorguma Ekranına Giriş!

e-Devlet hizmet kapısı üzerinden “www.girisyap.com” aracılığı ile, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Tapu Bilgileri Sorgulama ekranına hızlı, kolay ve zaman kaybı olmadan erişim sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken e-Devlet sistemine girişinizi sağlamanız.

e-Devlet Hizmeti Üzerinden Tapu Bilgileri Sorgulama?

e-Devlet hizmetinin sunduğu kolaylıklardan sizlerde faydalanabilirsiniz. e-Devlet kapısına giriş yaparak yüzlerce kamu kurumuna ait binlerce dosyadan sizlerde faydalanabilirsiniz. e-Devlet kapısına giriş yapmak için e- devlet hizmet kapısının kısayol hizmet sitesi olan “www.turkiye.gov.tr” adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmak için izlenecek yol şu şekilde.

Giriş İçin İzlenecek Yol?

Öncelik olarak google arama motoru bölümüne “www.turkiye.gov.tr” yazın ve açılan ilk linke tıklayın. Önünüze çıkan ekranda yüzlerce kamu kurumuna ait binlerce dosya göreceksiniz bunlardan faydalanabilmek için sitenin sağ üst köşesinde bulunan “Giriş Yap” butonuna tıklayın. Önünüze tekrar e-Devlet Kapısı Kimlik Doğrulama Sistemi çıkacaktır. Bu bölümde sizden giriş seçenekleri olarak e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C Kimlik Kartı ve İnternet Bankacılığı ile her hangi birini seçerek girişiniz istenecektir.  Genel olarak T.C Kimlik No ve e-Devlet Şifresi kullanılmaktadır. Eğer e-Devlet Şifrenizi unuttuysanız şifremi unuttum bölümünden şifrenizi yenileyebilirsiniz. Şifreniz hiç yok yada almamış iseniz size en yakın PTT şube müdürlüğünden alabilirsiniz.

T.C Kimlik No ve e-Devlet Şifrenizi doğru bir şekilde girdikten sonra sisteme girmiş olacaksınız. Binlerce dosya içerisinde aradığınız konuya hemen ulaşmak için sayfada bulunan arama motoru bölümüne ” Tapu Bilgileri Sorgulama” yazın ve açılan sayfada “Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü/Tapu Bilgileri Sorgulama” linkini göreceksiniz bu bölüme tıklayın. Tekrar açılan sayfada sizin adınıza olan tapu bilgilerine erişim sağlayacaksınız.

Önerilen Hizmetler Bölümünü Ziyaret Etme?

Dilerseniz Önerilen Hizmetler bölümünden, Vergi Borcu Sorgulama, Tapu Telefon Bilgileri Beyan, Tapu Taşınmaz Beyan, Tapu ve Kadastro Harç ve Döner Sermaye Sorgulama/Döner Sermaye Ödeme gibi konuları ziyaret edebilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …