Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Üzerinden UYAP Uzlaştırmacı Portalına Giriş Yap

e-Devlet Üzerinden UYAP Uzlaştırmacı Portalına Giriş Yap

Giriş yap sitemiz üzerinden e-Devlet kapısından UYAP Uzlaştırmacı Portalına hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

UZLAŞTIRMACI NEDİR?

Sanık ve şüpheli ile mağdur ve suçtan zarar gören arasındaki uzlaşmayı yöneten, savcı veya mahkeme kararı ile görevlendirilen hukuk dersi görmüş kişiyi Cumhuriyet Savcısı veya Mahkemenin isteği ile Baro tarafından görevlendirilen avukata denir.

Ulaştırmacı sistemi UYAP sistemi içerisinde yer almakla beraber e-Devlet sistemi üzerinden de giriş yapılabilmektedir.

UYAP UZLAŞTIRMACI PORTALINA E-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN NASIL GİRİŞ YAPABİLİRİM?

E-Devlet kapısı üzerinden UYAP Uzlaştırmacı Portalına giriş yapabilmek için öncelikle e-Devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. E-Devlet kapısına giriş yapmak için arama motorunuza “e-Devlet Giriş” yazın. Krşınıza gelen seçeneklerden en üstteki linke tıklayın ve Otomatik E-Devlet kapısının resmi internet adresi olan http://www.turkiye.gov.tr adresine yönlendirileceksiniz. E-Devlet resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan “Giriş Yap” butonuna tıklayın. Açılan sayfada sizden T.C. Kimlik No. ve e-Devlet şifresi istenecektir. Gerekli alanları doldurduktan sonra “Sisteme Giriş” butonuna tıklayın. Artık e-Devlet sistemine giriş yaptınız. Şimdi de UYAP Uzlaştırma Portalına giriş yapacağız. e-Devlet ana sayfasında bulunan “Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?” yazılı kutucuğun içine “UYAP Uzlaştırmacı Portalı” yazın ve yazının hemen alt kısmında çıkacak olan “UYAP Uzlaştırmacı Portalı(Adalet Bakanlığı)” yazısına tıklayın. Karşınıza yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfanın alt kısmında bulunan “Uygulamaya Git” seçeneğine tıklayın. Sizi otomatik olarak UYAP resmi internet sitesine yönlendirecektir. Yönlendirilen sayfa üzerinden işlemlerinizi halledebilirsiniz.

UYAP UZLAŞTIRMACI PORTALI İÇERİĞİNDE NELER BULUNMAKTADIR?

UYAP Uzlaştırmacı Portalı içeriğinde Uzlaştırmacı ilgili bilgiler bulunmaktadır. Site içeriğindeki başlıklar ve içerikleri şu şekildedir;

Evrak İşlemleri Menüsü: Evrak işlemleri menüsünün içeriğinde kişisel evrak işlemleriniz bulunmakta olup eğer evrağınız var ise bu menü üzerinde görebilirsiniz.

Duyurular Menüsü: Duyurular menüsü içeriğinde UYAP tarafından uzlaştırmacı açısında yapılan tüm duyuruları görebilir ve inceleye bilirsiniz.

Programlar Menüsü: Programlar menüsü içeriğinde UYAP’la ilgili tüm programların bulunduğu menüdür. Bu menü üzerinden UYAP’la ilgili size gerekli programları bulabilir ve indirebilirsiniz.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …