Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Üzerinden UYAP Vatandaşlık Girişi

e-Devlet Üzerinden UYAP Vatandaşlık Girişi

e-Devlet giriş yap sistemi üzerinden UYAP vatandaşlık sistemine güvenilir, hızlı ve kolay bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

E-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN UYAP VATANDAŞLIK GİRİŞİ NASIL YAPABİLİRİM?

E-Devlet kapısı üzerinden UYAP Vatandaşlık Girişi yapmak için öncelikle e-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. e-Devlet sistemine giriş yapmak için google arama motoruna e-devlet giriş yazarak  http://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra sağ üstte bulunan “Giriş Yap” butonuna tıklayın. Sizden T.C. Kimlik Numarası ve e-Devlet şifresi isteyecektir. “E-Devlet sistemine giriş yapmak için e-Devlet şifreniz, mobil imza, elektronik imza, T.C. Kimlik kartı veya İnternet bankacılı  olması gerekmektedir. Bunlardan herhangi biri yok ise sisteme giriş yapılamaz.” Sisteme giriş yaptıktan sonra ana sayfa üzerinde bulunan “Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?” yazılı kutucuğun içine “UYAP Portalı Vatandaşlık Girişi” yazın ve altta bulunan UYAP Portalı Vatandaşlık Girişi (Adalet Bakanlığı) yazısına tıklayın. Karşınıza gelecek olan sayfanın altında bulunan “Uygulamaya Git” butonuna tıklayın. Sizi otomatik olarak UYAP resmi internet sitesine yönlendirecektir. Burada gerçekleştirmek istediğiniz konuları kolayca ve güvenilir bir şekilde gerçekleştire bilirsiniz.

UYAP VATANDAŞLIK GİRİŞ SİSTEMİ İÇERİĞİNDE NELER BULUNMAKTADIR?

UYAP Vatandaşlık Giriş sistemi içerisinde zengin içerikler bulunmaktadır. Bu içerikler sayesinde işlerinizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz. UYAP Vatandaşlık Giriş sistemi içeriğinde şunlar bulunmaktadır;

Dosya Sorgusu menüsü: Dosya sorgusu menüsü ile vatandaşlar Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan Adli dosyalarla ilgili ayrılan bir menüdür. Menünün içeriğinde “Dosya Sorgulama, Dosya Taraf Mıyım?, Aktarılan Dosyalarım, Dosya Gizleme” gibi konular bulunmaktadır. Bu menü içerisinde Adli Dosyalarla ilgili sorguları kolayca yapabilirsiniz.

UYAP SMS Aboneliği Menüsü: UYAP SMS aboneği menüsü davalarınızı takip etmek amacıyla kurulmuş bir menüdür. Telefon numaranızı kayıt ederek davalarınız cep telefonunuza SMS olarak gönderilmektedir.

UYAP Elektronik İlan Menüsü: UYAP elektronik ilan menüsü üzerinden  Adli ilanları takip edebilirsiniz.

e-Satış Menüsü: E-Satış menüsü üzerinden satılık her türlü malzemeyi görebilir ve ulaşarak alabilirsiniz.

Harç Hesaplama Menüsü: Harç hesaplama menüsü öğrencilerin sınav harçlarını hesaplama ve görebilmeleri için kurulan bir bölümdür.

Telefon Numarası Sorgulama Menüsü: Telefon numarası sorgulama menüsü üzerinden tüm Yargı Birimlerinin telefon numaralarını kolayca sorgulaya bilirsiniz.

Evrak Doğrulama Menüsü: Evrak doğrulama menüsü üzerinden evraklarınızı inceleye ve doğrulaya bilirsiniz.

Yargıtay Dosya Sorgulama: Yargıtay dosya sorgulama menüsü üzerinden Yargıtaya bağlı tüm dosyalarınızı kolay ve güvenilir bir şekilde sorgulaya bilirsiniz.

Danıştay Dosya Sorgulama Menüsü: Danıştay dosya sorgulama menüsü üzerinden danıştaya bağlı tüm dosyalarınızı sorgulaya bilirsiniz.

Noterlik Başvuru Menüsü: Noterlik başvuru menüsü üzerinden noterliğe başvuru yapabilrisiniz.

Program Yükleme Menüsü: Program yükleme menüsü üzerinden sistem üzerinde bulunan programları bilgisayarınıza yükleye bilirsiniz.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …