Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Üzerinden, Yeşil Kart Poliçe Sorgulama Ekranı!

e-Devlet Üzerinden, Yeşil Kart Poliçe Sorgulama Ekranı!

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, “Yeşil Kart Poliçe Sorgulama” işlemlerinizi  e-Devlet Kapısı üzerinden girisyap.com aracılığıyla “www.turkiye.gov.tr” adresine giriş yaparak gerekli işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz. Yeşil kart Poliçe Sorgulama işlemlerini şu şekilde sıralayalım.

Yeşil Kart Poliçesi Nedir?

Yeşil Kart Sigortası, Yeşil Kart sisteminde olan Ülkelerde yaptığınız her hangi bir kaza sonucunda üçüncü kişilere yapılan kazada zarardan dolayı sigortalı teminat altına alan sigortalardır. Şu an için Yeşil Kart Poliçesini kullanan 46 Ülke vardır. Ülkemizde ise Yeşil Kart Sigortasının başlama tarihi 1 Ocak 1953’tür.

Yeşil Kart Poliçe Sorgulama İşlemleri İçin İzlenecek Yol?

Yeşil Kart poliçesi Sorgulama için izlenecek yol, Öncelikle e-Devlet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. e-Devlet Hizmet kapısı sayesinde zaman kaybı yaşamaksızın, hızlı ve güvenilir bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk işlem e-Devlet kapısına girişinizi sağlamanızdır. e-Devlet kapısına giriş için google arama motoru bölümüne “www.turkiye.gov.tr” yazın. Açılan sayfada sizden e-Devlet şifreniz ve T.C Kimlik Numaranız istenecektir. sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde giriniz aksi taktirde girişiniz sağlanmaz.

Not: (e-Devlet Şifrenizi unuttuysanız, Şifremi unuttum bölümünden giriş yaparak şifrenizi yenileyebilirsiniz.)

e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra, arama motoru bölümüne “Yeşil Kart Poliçe Sorgulama” yazın ve açılan linke girin. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezine bağlı Yeşil Kar Poliçe Sorgulama ekranını göreceksiniz. Burada sizden “Plaka Numarası” istenecektir. Plaka Numarasını giriniz ve “Sorgula” butonuna basın. Yeşil Kart Poliçeniz var mı? Yok Mu? gözükecektir. Dilerseniz Önerilen Hizmetler bölümünden, Poliçe Sorgulama, Mesleki Sorumluluk Poliçe Sorgulama, Kasko Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama, Tehlikeli Madde ve Tüpgaz Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası adı altında yazılan linklere giriş yaparak gezine bilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …