Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet YÖK Başkanlığı Öğrenci Belgesi Sorgulama ve Doğrulama İşlemleri?

e-Devlet YÖK Başkanlığı Öğrenci Belgesi Sorgulama ve Doğrulama İşlemleri?

e-Devlet Kapısı üzerinden “www.girisyap.com” aracılığıyla “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Öğrenci Belgesi Sorgulama ve Doğrulama” işlemlerini zaman kaybı yaşamaksızın hızlı,kolay ve hiçbir ek ücret ödemeden yapabilirsiniz.

e-Devlet İle YÖK Başkanlığı Öğrenci Belgesi Sorgulama ve Doğrulama Nasıl Yapılır?

 e-Devlet hizmet kapısı yaptığı yenilikler, yeni eklenen konularla beraber güvenilirliği sayesinde her zaman üstün hizmet veren bir sistem olmayı başarmıştır. e-Devlet hizmet kapısı üzerinden yüzlerce kuruma ait binlerce dosyadan yararlanabildiğiniz gibi, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Öğrenci Belgesi Sorgulama ve Öğrenci Belgesi Doğrulama işlemlerini yapabilirsiniz. İşlem yapabilmeniz için de e-Devlet hizmet kapısına girişinizi sağlamalısınız. Giriş için izlenecek yolu şu şekilde sıralayalım?

Öncelikli olarak google arama motoruna e-Devlet kapısının kısayol hizmet sitesi olan “www.turkiye.gov.tr” adresini yazın ve aratın. Arama sonucunda çıkan ilk linke tıklayın. Yeni açılan sayfada ise e-Devlet girişi için sizden T.C Kimlik Numaranız ve e-Devlet şifreniz istenecektir. İstenilen bilgileri doğru bir şekilde giriniz aksi taktirde girişiniz sağlanmaz.

e-Devlet Şifresi Alma ve Yenileme?

e-Devlet Şifreniz yok ise, her hangi bir PTT Şube Müdürlüğüne giderek e-Devlet Şifresi almak istediğinizi söyleyerek alabilirsiniz. E-Devlet şifreniz var ve unuttuysanız da, e-Devlet’in Şifremi Unuttum bölümüne girerek şifrenizi yenileyebilirsiniz.

T.C Kimlik No ve e-Devlet Şifrenizi doğru bir şekilde girdikten sonra e-Devlet hizmet kapısına girişiniz sağlanacaktır. e-Devlet kapısında yüzlerce konu başlığı olduğundan en kolay yararlanma yolu olarak, yukarıda bulunan arama motoru bölümüne (Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?) “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğrenci Belgesi Sorgulama” yazın ve önünüze çıkan Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı/Öğrenci Belgesi Sorgulama, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı/Öğrenci Belgesi Doğrulama linkleri çıkacaktır bunlardan herhangi birini seçerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Önerilen Hizmetler Bölümünü ziyaret Edebilirsiniz!

Dilerseniz e-Devlet Hizmet Kapısı üzerinden Önerilen Hizmetler bölümüne girerek Öğrenim/Katkı Kredisi ve Burs Sorgulama, Açık Öğretim Liseleri Mezuniyet Belgesi Sorgulama, Doktora Burs Başvurusu ve Sonuç Takibi, Kredi/Burs Nakil Başvurusu, Kredi/Burs İptal Başvurusu gibi konuları ziyaret edebilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …