Home / Kripto Paralar / Ethereum Classic Nedir? – Ethereum Classic (ETC) SatınAl!

Ethereum Classic Nedir? – Ethereum Classic (ETC) SatınAl!

Ethereum Classic (ETC) Nedir?

Ethereum Classic Nedir? Ethereum Classic kripto para nasıl alınır, Ethereum Classic hakkında bilmedikleriniz, Ethereum Classic dijital kripto paranın işletim sistemi olarak çalışma özelliği, Ethereum Classi ccoinin piyasa değeri ve coinler piyasasında kaçıncı sırada olduğu gibi soruların cevabını sizlere sitemiz aracılığıyla aktaracağız.

Ethereum Classic Kısaca?

Ethereum Classic, Diğer kısaltılmış ismiyle ETC, bir tür dijital para birimidir. Ethereum Classic Ethereum’dan ayrılmış bir kripto para birimidir. Ethereum’un özelliklerinin aynısı Ethereum Classic’te de bulunmaktadır. Diğer bir bakımdan Ethereum Classic, madenciler arasındaki kriptoların aktarımının programlandığı şekilde ve olaya ise üçüncü kişiler tarafından müdahalesinin engellenmesi için oluşturulan bir coindir. Ethereum Classic’in oluşturulması bakımından bakacak olursak, Ethereum Classic 1920000 blok zincirine kadar Ethereum ile eşdeğerdir. Ethereum Classic’in ortaya çıkmadan Ethereum ile ortaklaşa hareket ettiği zamandan biraz bahsedek olursak. 2016 yılı 17 Haziran itibariyla The DAO içerisinde ki Ethereumların bir açığını bulan sömürgeciler, yaptıkları büyük operasyonlarla Ethereum’un 3’te 1’lik bir bölümünü çektiler. Çalınan Ethereum’ların değeri ise 50 milyon dolar değerindeydi.

Neden Ethereum Classic?

Diğer adıyla ETC olan para birimini aldığımız son bilgilere göre ABD merkeli olan ve aynı zamanda en büyük kripto para borsasının Coinbase Ethereum Classic’i destekleyeceği ve aynı zamanda Ethereum Classic’i platformuna ekleyeceği yönünde özel duyularda bulundu. Madenlik bakımında bakacak olursak, ETC’den daha değerli bir çok kripto para olmasına rağmen neden Coinbase’nin Ethereum Classic’i listeleyeceği konusunda yatırmcılara büyük endişe uyandırdı. Coinbase’nin ise Ethereum Classic’i yerel düzenlemelerle uyumlu olası yönünden kaynaklandığını aktardı.

Ethereum Classic, Ethereum’dan ayrılış sebebi olarak Ethereum’un zarar uğradığı ve aynı zamanda zararın telefisi ve ileriye dönük yatırımcıları kaybetmemek açısında Ethereum Classic’i piyasaya sürüldüğü ve aynı zamanda Ethereum Classic Ripple ve EOS tarafından denetlenmekte. Çıkış nedeni ve ETC’nin gelişim süreci bu yüzden Coinbase tarafından XRP ile EOS kripto para’dan daha önce tercih edildi.

Ethereum Classic’i Nasıl Satın Alırım?

Ethereum Classic Ethereum’dan ayrıldıktan sonra varlığını tek başına sürdürmüş bir altcoindir. Son zamanların ilgi odağı olan coinler, İnternet sanal ortamda, web sayfaları üzerinden alım, satım ve takip işlemleri yapılmakta. Bütün coinler’in İnternet üzerinden alım, satım ve takibi gerçekleştiği gibi. Ethereum Classic’i de alabileceğiniz bir web adresi bulunmakta.

Dünyanın en büyük para borsaları arasında ilk sıralarda yerini alan “Binance“, hemen hemen bütün coinlerin alım, satım gibi takip işlerine ev sahipliği yapmakta. Binance resmi web sitesi üzerinden yapacağınız bütün işlemler Binance garantisi ile güvende ve aynı zamanda işlemleri hızlı ve çok kısa bir sürede yapabilme özelliğine sahip. Aynı zamanda alım, satım işlerinde önemli yer arz etmekte. Binance sayesinde her hangi bir para birimini, başka bir para birimine geçirmek, dönüştürmek yada işlem görmek için kullanılabilecek en büyük ölçekli para borsasıdır. Bu konuya örnek verecek olursak; Ethereum Classic’iniz var ve bunu her hangi bir para birimine taşımak istiyorsunuz, Binance sayesinde işlemleriniz hem kısa bir zaman içerisinde yapabilir hemde istediğiniz bir para birimine dönüşüm yaparak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Binance ile yapacağınız işlemlerde, maliyet bakımından çok az bir ücret ödersiniz. Bu işlemleri yapabilmeniz için yukarıda bulunan kırmızı “Satın Al” kutucuğuna tıklamanız ve gerekli bilgileri doldurup işlemlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Binance güvencesiyle yapacağınız bütün işlemler güvenlik çerçevesi altında yapıldığı gibi yapacağınız işlemleri ucuz ve hızlı bir şekilde noktalayabilirsiniz.

 

About beditor

Check Also

ETHOS Coin Nedir? Ethos Satın Al!

ETHOS Coin nedir? ETHOS coin nasıl satın alınır? ETHOS satın alırken dikkat edilmesi gereken konular …