Home / Genel Siteler / Finlandiya 235 Bitcoin Fidye Tehdidi Aldıktan Sonra Siber Savaşa Hazırlanıyor!

Finlandiya 235 Bitcoin Fidye Tehdidi Aldıktan Sonra Siber Savaşa Hazırlanıyor!

Finlandiya 235 Bitcoin Fidye Tehdidi Aldıktan Sonra Siber Savaşa Hazırlanıyor!

Finlandiya, “ 235 Bitcoin”  almadığı sürece, siber saldırı yapmakla tehdit eden gizemli bir aktivist gruba karşı kendini savunmaya hazırlanıyor.

Tatbikatlara 200′ den fazla Finlandiya kamu kuruluşu ve belediyesi katılmıştır. Yleisradio Oy (YLE), senaryoda, çeşitli siber saldırılara maruz kalmadan önce ödeme yapılmasını talep eden varsayımsal bir hack ekibinin bulunduğu bildiriliyor. Bu önlemler, 10 Ekim’de Finlandiya’ da ki 235 kamu kuruluşuna % 2.04 fidye talebinde Bitcoin’ e BTC sent % 2.04 talep göndermiş olan ve kendilerine # Tietovuoto321 (“veri ihlali 321”) adını veren aktivist bir grubun yaptığı tehditlere doğrudan cevap veriyor.

Şimdiye kadar, devlet daireleri ve kasabalar web sitelerini görmüş ve veri sistemleri geçtiğimiz ay iki kez simüle edilmiş saldırıya uğradı. Üçüncü bir uygulama gününün önümüzdeki hafta için planlandığı bildirildi.

YLE, katılımcı kuruluşların “coşkuyla” yanıt verdiğini belirtti.

Kamu tesisleri ve belediyelere yapılan fidye yazılım saldırıları, yalnızca Finlandiya’da değil, geçen yıl boyunca sık sık artmıştır. Hard Fork daha önce, fidye yazılımı saldırılarıyla etkilenen birçok ABD hastanesinin, bilgisayar korsanlarına sistemlerini kurtarmalarını sağlamayı tercih ettiğini bildirmişti.

Bu ayın başlarında, bilgisayar korsanları, Meksikalı devlete ait petrol şirketi Pemex’ e ait bilgisayar sistemlerini, 4,9 milyon dolarlık Bitcoin bükümü için fidye için tuttu. Bir fidye yazılımı kurbanı son zamanlarda kötü niyetli yazılımlarını güçlendiren altyapıya sızarak saldırganlarının intikamını artırdı ve diğerlerinin dosyalarını ücretsiz olarak kurtarmasına yardımcı olmak için binlerce şifre çözme anahtarı verdi.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …