Home / Genel Siteler / Hangi Analist Bitcoin İçin Ne Düşünüyor? Bitcoin Hakkında Kimler Neler diyor?

Hangi Analist Bitcoin İçin Ne Düşünüyor? Bitcoin Hakkında Kimler Neler diyor?

Hangi Analist Bitcoin İçin Ne Düşünüyor? Bitcoin Hakkında Kimler Neler diyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin yaşadığı ralliler ile gündemde yerini korurken analistlerin de trend konusu halinde. Sürekli ve ardı arkası kesilmeyen fiyat tahminleri bir çok uzman tarafından yapılmaya devam ediyor. Peki Hangi analist Bitcoin için ne diyor? Ve Hangi analist Bitcoin fiyatı için kaç bin dolar olacağını iddia ediyor?

Kripto para cüzdanı Xapo’ nun kurucusu olan Wences Casares; birkaç gün önce yapmış olduğu açıklama da, dijital paranın şahı olan Bitcoin’ in fiyatının 7 ie 10 yıl aralığında 1 milyon dolara kadar çıkacağını iddia etti. Ancak bir çok analist Bitcoin’ in düşeceğini söylese de uzun vadede  kazanım sağlayacağının da altını çiziyor.

Pantera Capital kurucusu Dan Morehead, bu senenin başında katıldığı bir yayında, Bitcoin fiyatının bu senenin sonuna kadar 42.dolar olacağını söylemişti. Fakat şu anki durum göz önüne alınacak olursa bu fiyatın gerçekleşmesi imkansız. Ancak Dan Morehead’ a göre uzun vade de Bitcoin fiyatı 356 bin dolara kadar çıkabilir. Dan Morehead bu tahmini için ise bundan 3 yıl sonrası olan 2022 yılını hedef koydu.

Kripto para piyasasında ismini neredeyse duymayan kalmayan Tom Lee, geçmiş günlerde bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamada ETF onayının gelmesi için Bitcoin fiyatının 150 bin dolara çıkması gerektiğini ifade etmişti.

Bu analistlerden hariç bazı analistler oldukça uçuk rakamlarda Bitcoin fiyat tahminlerinde bulundu.  Fakat Bitcoin bu iddia ve tahminlerinde ötesinde yükselmek yerine düşüş yaşıyor.

 

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …