Home / Genel Siteler / Hangi Kurumlar Karşılıksız Burs Veriyor?

Hangi Kurumlar Karşılıksız Burs Veriyor?

 

Hangi Kurumlar Karşılıksız Burs Veriyor?

Geri ödemesi olmadan hangi kurumlar karşılıksız burs veriyor?  Türkiye’de 30 kurumun 2019-2020 eğitim yılı kapsamında ortalama 500 Türk Lirasına yakın bir parayı 4 sene boyunca öğrencilere burs imkânı sağlıyor. Peki Bu kurumlar hangileri?

İşte bazı burs veren kurumlar!

Toplum Gönüllüleri Vakfı!

  • Bu vakfın tek istediği öğrencilerin başarısı ve başarılarının devamı. Ve bunun için de haftada en az 4 saat toplumsal sorumluluk projelerinde yer edinmeleri.

 

Vehbi KOÇ Vakfı!

  • Vehbi KOÇ vakfı her zaman olduğu gibi öğrencilere en yüksek burs imkânını sağlayan vakıftır. Bilinen olarak 10.000 öğrenciye burs verdiği biliniyor.

 Darendelililer Eğitim Vakfı!

  • Burs vermesi için birkaç şart koşan vakıftır. Bunlar; kamu haklarından yasaklı olmaması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Türkiye’ de ikamet etme zorunluluğu, doğal afet ve kaza gibi çeşitli nedenlerle mağdur duruma düşen ve bu durumlarını belirleyen öğrenciler verilen bu burstan faydalanabilir. Puanların eşit olması durumunda kız çocuklarına öncelik tanınır.

Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı!

-Bu vakıfta öğrencilerden başarılı olmalarını talep ediyor. Karşılıksız bir şekilde mezun olana kadar burs veriyor. Bursun miktarı yönetim tarafından belirleniyor. Vakıf öğrencilerden ek olarak sosyal ve kültürel projelere katılmalarını talep ediyor.

Hazır Ömer Sabancı Vakfı!

-Bu vakıf her sene belirlemiş olduğu taban puanını baz alarak öğrencilere geri ödemeli burs imkanı veriyor. Her sene 9 ay boyunca öğrencilere burs imkanı sağlıyor. Öğrenci 24 ay taksitle işe girdiğinde bu bursu geri talep ediyor.

Fatih Gençlik Vakfı!

-İstanbul’da eğitim gören erkek öğrencilere imkan sağlıyor bu vakıf. Şart olarak burs alan öğrencilerin hafta da iki gün özel olarak hazırlanan programlara katılmasını talep ediyor.  Ayrıca bu vakıf öğrencilere ilave olarak 250 Türk Lirası yurtta kalmayı tercih eden öğrencilere veriyor.

Diğer vakıflar ise; İstanbul ticaret Odası, Yüzyıl Anadolu Vakfı, A. Nihat Gökyiğit Eğitim Sağ. Kültür San. Vakfı, Abdulkadir Eris Eğitim Vakfı Abdurrahman Bilimli Kültür Vakfı, Adem Çelik Beykent Vakfı, Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı, Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı, Dr. Ali Mümtaz Gürsoy Vakfı, Fevzi Akkaya Vakfı diye devam eden vakıflar.

 

 

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …