Home / Mail Siteleri / HOTMAİL GİRİŞ YAP!

HOTMAİL GİRİŞ YAP!

Hotmail giriş yapmak için kullanılacak olan adres aşağıda verilmiştir. Hotmail Giriş yap hotmail üye ol hotmail kayıt hotmail şifremi unuttum gibi bilgiler aşağıda yer alıyor.

HOTMAİL GİRİŞ YAP

Kurulumu 1995 yıllarına dayanan ”Hotmail”, kurulumundan tam 23 yıl geçmesine rağmen hala üye kayıtlarını son hızla devam ettirmekte.

Hotmail, kurucusu Sabeer Bhatia ve Jack Smith tarafından kuruldu ”Microsoft’un” dünyaya sunmuş olduğu elektronik posta servisidir. ”Microsoft” ilk olarak ”Hotmail’i” 1995 yılında dünyaya açmıştır. 1995 yıllarında hayatımıza giren hotmail o dönemlerin en popüler elektronik posta servisiydi.

HOTMAİL GİRİŞ YAPMA İŞLEMLERİ

Günümüz İnternet kullanıcıları çoğaldıkça sistemlerde hayli bir değişiklik söz konusu, eğer bir sistemin ayakta kalması gerekiyorsa o sistemin genel yöneticisi gün geçtikçe yenilik yapıp o sistemin hızlandırılması gerekiyor Hotmail’in ayakta kalmasının en büyük dezavantajı da sürekli yaptığı değişimlerdir. Hotmaili’in ilk İnternet’e tanıştığı yıllarda ismi gene Hotmail idi. Adının değişmemesi de kendini zirvelere taşımasında en büyük rolü almıştır. Şu anda da yaptığı yeniliklerle İnternet kullanıcıların büyük ilgi odağı halinde. Giriş yapılması ve kayıt yapılması çok kolay olan Hotmail, hem çok güvenilir hemde içiniz rahat edecek bir şekilde girebileceğiniz bir posta servisidir. Günümüzde yapılan değişiklikler, hayatımızı oldukça rahatlatmış durumda. İnternet üzerinden herhangi bir forum sitesine kaydolmak için e-posta adresine ihtiyaç duyarız. Hotmail bu ihtiyacımızı karşılamak için yeterli durumda. Hotmail sistemi yıllardan beridir insanlar birbirlerine kolay bir şekilde mail atabilir, fotoğraf gönderebilir, müzik gönderebilir ve hatta arkadaşınıza veya sevdiğiniz her hangi biriyle videonuzu paylaşabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Bilgisayarınızdaki depolanan resim, müzik veya videoları e-posta adresine girerek göndermektir. Bunun içinde ilk yapmanız gereken şey, Hotmail hesabınızdan oturum açarak başlat düğmesinden Tüm programlar bölümüne girerek Windows Fotoğraf Galerisini tıklayarak Windows Fotoğraf galerisini açmak gerekiyor.

HOTMAİL GİRİŞ YAP HAKKINDA DİĞER BİLGİLER

E-posta ile göndermek istediğiniz fotoğrafı veya videoyu seçmeniz gerekiyor, eğer birden fazla fotoğraf veya video göndermek istiyorsanız klavyenizin sol alt köşesinde bulunan ”Ctrl” tuşuna basılı tutup seçmek istediğiniz fotoğraf veya videoyu seçmeniz gerekiyor. Sonrasında araç çubuğunda E-posta’yı tıklatmanız lazım. Fotoğraf veya dosya ekle iletişim kutusunda Fotoğrafın boyut listesinden boyutunu seçmeniz gerekiyor. Seçtikten sonra E-posta iletisini tamamlayarak ”Gönder” butonuna tıklatmanız yeterli olacaktır. Buna benzer bir çok özelliğe sahip olan Hotmail, tasarımı yapılmasının ardından tamı tamına (23) yirmi üç yıl geçmesine rağmen kendini zirvede taşımasını bilmiştir. Son derece güvenilir olan Hotmail’e, gönül rahatlığıyla kayıt olabilirsiniz. Yaşadığımız şu koca Dünyada neyin ne zaman ne olacağı belli değildir Hotmail’e kayıt olurken sizden bazı bilgiler istenecektir bu bilgileri unutmayacağınız bir şekilde girmeniz sizin yararınıza olacaktır. diyelim ki içerisinde barındırdığınız çok önemli mailiniz yada fotoğrafınız var eğer Mailinizin şifresi birileri tarafından alı konulmuşsa bunu almak için sizden üye olurken yazdığınız önemli bilgiler yardımcı olacaktır bu yüzden sizden istenen bilgileri doğru ve unutmayacağınız bilgiler olsun.

Yer yünün olmazsa olmazlarından olan İnternet, son hızla kendini büyütüp gün geçtikçe faklı faklı dallara ilgi odağı olmakta. Peki büyüyen Dünyada İnternet kullanımı nasıl ve ne şekildedir. Dünyada her yüz kişiden yaklaşık olarak yüzde 41 (%41) oranla insanlar İnternet kullanıyor. Buna göre insanların günlük işlerini yapabildikleri, arkadaşlarına, sevdiklerine, mail yada fotoğraf gönderebildikleri Hotmail kullanıcı sayısı ne durumda?

Ülkemiz Hotmail Kullanıcı Sıralamasında Kaçıncı Sırada?

Hotmail’in kurucu olan ”Microsoft”’un yakın bir zaman içerisinde yaptığı açıklamada? Dünya çapında İnternet kullanan yaklaşık olarak 35-40 milyon insanın yüzde 65-70’i Hotmail kullanıyor.Tercih etme konusuna gelince, Türkiye de yaklaşık olarak 30 milyon Hotmail kullanıcı var bu sayı İnternet kullanıcılarına dağılım oranı olarak güzel bir rakam. Yani, bu 30 milyon Hotmail kullanıcısının yaklaşık olarak yüzde 40’ların üzerinde bayan kullanıcılar sağlıyor. Buda demektir ki, Türkiye de E-posta kullanıcı sayısına bakarsak her 100 kişiden yaklaşık olarak yüzde 90’ı Hotmail kullanıyorHotmail ilk çıktığı zamana bakılırsa şu anda ki kullanıcı sayısı yüksek oranla çoğaltılmış durumda bunun sebebi ise yukarıda bahsettiğimiz gibi yaptığı yenilikler ve değişikliklerdir. Microsoft’un Hotmail adlı İnternet sanal sitesinde yaptığı en son değişiklik Windows Live kullanıcıları tarafından büyük ilgi görmüştür. Windows Live’nin içerisinde barındırdığı programlar mevcuttur bunlar, Messenger, Fotoğraf galerisi, Movie Maker, Mail, Windows Live Mesh, Aile Koruması Bing Çubuğu, Messenger Companion, Microsoft Silverlight Outlook Bağlayıcısı paketi. Bu program sayesinde SkyDrive üzerinden 5 GB ye kadar bir bilgisayardan başka bir bilgisayara sınırsız ve istediğiniz kadar dosya, program gönderebilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan Windows Live sayesinde karşılıklı haberleşme, dosya gönderimi vb konularda çok yardımcı olmakla beraber işleri de hayli kolaylaştırmaktadır. Tabi ki her şeyin kolay bir yönü olduğunu kabul edersek zor bir tarafı olduğunu da düşünmemiz lazım, Microsoft’un en son yaptığı değişiklerden memnun olmayan insanlarda var. Genel olarak sanal ortamın oyun kısımlarında zorluk çekip şikayetlerini dile getiren insanlarda oluyor.

HOTMAİL HAKKINDA DİĞER BİLGİLER

Windows Live çoğu oyun programları tarafından kullanılıyor genel olarak şikayet konusu olan oyunlarda kasma, sürekli olarak üyelik isteme, Windows xp ile ile uyuşmama ve buna benzer bir çok sorunla karşılaşılıyor. Hotmail’in En iyi yönü ise kayıt yaparken herhangi bir ücret ödenmemesi. Son yıllarda İnternet ortamının büyük ölçüde değişime uğraması ile birlikte yapılan bütün aktivitelerle sistemler yürütülmektedir. Hotmail ise son zamanlarda kendini yenilemek için Outlook sitesine geçmiştir. Outlook sistemi Hotmail kullanıcılarının hayatını hayli kolaylaştırmış ve ileriye dönük işlerinde sıkıntısız bir şekilde yapılmasına yardımcı olmuştur. bu büyük değişiklikle Microsoft hem kendi potansiyelini hemde kullanıcı potansiyelini düşürmeden yoluna devam etmenin bir adımıdır. İlk Outlook’a geçişte bu sistemi kullanan insanlar her ne kadar endişe duysalar da, gene de Hotmail’i tercih etmişlerdir. Outlook kullanıcıları ilk denemelerinin ardından çok memnun kalıp büyük bir beğeni ile kullanıyorlar. Microsoft Office Outlook ilk kez 2007 de kullanıma girdi. Microsoft Office Fluent kullanıcı bir parçasıdır. Bu süre zarfı içinde çok şeyin değişmiş olduğunu görüyoruz. En son olarak güncellemesi 2017 aralık ayında gerçekleştirildi.  Sürümü ise 1712 Derleme 8827.2148 ile Dünyaya sunulan en iyi özellikli bir sistem aracıdır. Her şeyde olduğu gibi bir sistemin veya hayatımızdaki her hangi bir şeyin ilerlemesi gerekiyorsa bunu zamanla yapılması gereken farklılıklar ve düzenlemelerle faaliyet göstermesi gerekiyor. Tasarımı ile son zamanların ilgi odağı olan Outlook sadece Bilgisayarla değil telefon ve tabletle de kullanılmaktadır.

Hotmail Artık Outlook Olarak Değiştirildi.

Hotmail hayatımıza o kadar girdi ki? Hotmail’i neredeyse bilmeyen insan sayısı sayılır derecede az. Sadece dosya paylaşımı, fotoğraf veya video paylaşımı gibi konularda değil pek fazla konularda Hotmail’i kullanıyoruz. SKYPE bile Hotmail olmadan giriş yapılmıyor. Bildiğimiz üzere değişimden sonra Hotmail artık Outlook olarak bundan sonra İnternet ortamına girişi sağlanacak. Mesela bir Hotmail hesabı alacaksınız öncelikle şu adımları izlemeniz gerekiyor. https://login.live.com adresine girmelisiniz. sonrasında karşınıza çıkan her şeyi doldurmanız gerekiyor (sizden istenen bilgileri) Sonrası sizden istenen kendi kullanıcı adınızı oluşturacağınız ve unutmayacağınız bir adresi seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Size seçilen kutucukları doldurduktan sonra önünüze ikinci bölüm olarak açılan sayfada Hotmail yazılımının birkeç alternatifi bulunmaktadır. hotmail.com.tr, hotmail.com, outlook.com.tr, outlook.com, Windowslive.com gibi şeyler çıkacaktır bunlardan birini seçmeniz istenecek o size kalmış hangisini seçmek isterseniz. Bundan sonra adımları izleyerek oturum açmanız sağlanacaktır üye olurken sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde giriniz aksi halde ilerki zamanlarda zorluk çekebilirsiniz.

Siz değerli site takipçilerimize kısaca Hotmail hakkında bilgilendirmeye çalıştık bizi takip etmeye devam edin merak ettiğiniz konuları sitemizde bulabilirsiniz.

About beditor