Home / Sosyal Medya Siteleri / Instagram Giriş Yap

Instagram Giriş Yap

İnstagram giriş yap ve üye olmak için giriş yapacağınız adres aşağıda verilmektedir. Tıklayarak giriş yapın ve üye olun.

Bilgisayardan instagrama http://www.instagram.com adresi üzerinden giriş yapabilirsiniz.

İNSTAGRAM NEDİR VE NE İÇİN KULLANILIR?

İnstagram fotoğraf paylaşmak amacıyla kurulmuş bir sosyal paylaşım uygulamasıdır. İnstagram kelimesi Instat ve Telegram kelimesinin birleşmesi ile oluşmaktadır. İnstagram ilk olarak “Burbn” ismi ile kurulmuş olup sonradan instagram olarak değiştirilmiştir. İlk olarak İphone ve İpad’in işletim sistemi olan İSO’da kullanılmıştır.

İNSTAGRAM KİM TARAFINDAN NEREDE KURULDU?

İnstagram Mike Krieger (25) ve Kevin Systrom (27) tarafından 6 Ekim 2010 yılında San Francisco’da kuruldu. İlk kurulduğu hafta 200 bin kullanıcıya ulaşan instagram 4 ay sonra bu rakam 1.80 milyona ulaşırken bundan 3 ay sonra da bu rakam tam 4 milyon kullanıcıya ulaştı.

Kasım 2010’da topluluk yöneticisi olarak John Riedel, mühendis olarak Shayne Sweeney instagram ekibine katıldı. Kullanıcıların paylaştığı fotoğraf Ağustos 2011 yılına kadar 150 milyona ulaştıktan hemen sonra topluluk yöneticisi olarak Jessica Zollman ekibe katıldı.

Ekim 2011 yılında güncelleme getirerek instagram uygulamasının 2.0 versiyonunu oluşturarak daha canlı ve kaliteli bir görüntü oluşturdu. Bunun üzerine kullanıcı sayısı 10 milyona ulaştı.

Nisan 2012 tarihinde İSO işletim sisteminde 30 milyona ulaştıktan sonra Android uygulamasını yayımlayarak 1 günde tam 1 milyon kez indirildi.

İnstagrama toplam 50 milyonluk maaliyet yapılmıştı ve Daha sonrasında sosyal medya sitesi olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg yoğun uğraş üzerine 1 milyar dolara satın aldı. 2018 yılı rakamlarına bakılırsa instagram 1 milyardan daha fazla kullanıcı tarafından indirilmiş olup dünyanın en fenomen sosyal medya adreslerinden biri oldu.

İnstagram 2016 yılında yeni bir güncelleme ile hikaye özelliğini getirdi. Hikaye özelliği kullanıcılar tarafından çok fazla beğeni topladı.

İNSTAGRAM HİKAYE ÖZELLİĞİ NEDİR?

İnstagram hikaye özelliği kullanıcının çekilmiş olduğu fotoğrafın 24 saat geçerli olmak üzere arkadaşlarının görmesini sağlar. Ayrıca paylaştığın hikayeye etiket, konum, anket, GİF, emoji, saat, derece, konuetiketi, eklenebilmektedir. Paylaşılan hikaye 24 saat geçtikten sonra otomatik olarak hikayelerden kalkmaktadır. Kalkan hikayeleri profildeki sağ üstte bulunan hikaye arşivi kısmından bula bilir ve profilde bulunan hikayelerde öne çıkanlar bölümüne eklenebilmektedir.

İNSTAGRAMDA BULUNAN ÖZELLİKLER NELERDİR?

 • Fotoğraf paylaşma özelliği
 • Video paylaşma özelliği
 • Canlı yayın özelliği
 • Fotoğrafa yorum atma özelliği
 • Fotoğraf beğenme özelliği
 • Fotoğrafı başkalarıyla paylaşma özelliği
 • Fotoğrafı kaydetme özelliği
 • Mesaj atma özelliği
 • Hikaye paylaşma özelliği
 • Hikayeyi Metin, Boomerang, Süperzoom, Tersten, Eller Serbest, Canlı Yayın, olarak kaydetme özellikleri bulunmaktadır.

İNSTAGRAM NASIL KULLANILIR?

İnstagram kullanışı oldukça kolay ve içerikleri oldukça anlaşılır bir şekilde yazılımı yapılmıştır.

İnstagramı İSO – Android – Windows işletim sistemli cihazınızdaki marketin arama motoruna instagram yazarak indirin. Daha sonra indirilen uygulamaya girin, alttaki kaydol bölümüne girin ve e-posta adresi veya telefon numarası seçeneğine dokunun, gelen adın soyadın – şifre bölümünü doldurun daha kendinize kullanıcı adı  oluşturun, sonra hesabınıza otomatik olarak giriş yapılacaktır.

İnstagramda arkadaşlarımı nasıl bulabilirim?

Eğer arkadaşlarınızı aramak isterseniz en altta bulunan mercek görünümlü arama bölümüne dokunun en üstte bulunan ara yerine dokunarak arkadaşınızın adını – soyadını veya kullanıcı adını yazarak arkadaşınızın profiline girin. Takip et butonuna tıklayarak arkadaşınızı takip edebilirsiniz ve arkadaşınızın paylaşımlarından haberdar olabilirsiniz.

İnstagramda nasıl fotoğraf veya video paylaşabilirim?

Eğer fotoğraf veya video paylaşmak isterseniz en altta bulunan ( + ) görünümlü butona tıklayınız. Daha sonra gelen galeri – fotoğraf – video bölümünden paylaşmak istediğiniz seçeneğe tıklayınız. Daha sonra sağ üstte bulunan ileri butonuna tıklayınız. Fotoğraf üzerinde düzenleme yapmak istiyorsanız alttaki filtre ve düzenle bölümünde yapabilirsiniz. Düzenleme yaptıktan sonra sağ üstteki ileri butonuna dokunun açıklama yapmak istiyorsanız bir açıklama yaz bölümüne açıklamanızı yazabilirsiniz ve açıklama yaz bölümünün altından konum ekleyebilir – kişileri etiketleye bilirsiniz. eğer fotoğrafınızı aynı zamanda Facebook – Twitter veya Tumblr’da da paylaşmak isterseniz, Şu Kişilerle Paylaş bölümünün altında bulunan seçeneklerin karşısındaki butona tıklayın ve daha sonra sağ üstteki ileri butonuna tıklayarak aynı zamanda Facebook – Twitter veya Tumblr’de de paylaşabilirsiniz.

İnstagramda nasıl mesaj gönderebilirim?

İnstagram fotoğraf paylaşma aracından hariç ayriyeten mesajlaşmak amacıyla kullanılmaktadır. Eğer bir arkadaşınıza özel mesaj göndermek istiyorsanız yapmanız gereken mesaj göndermek istediğiniz arkadaşınızın profiline girin ve profil fotoğrafının yanında bulunan mesaj gönder kısmına dokunarak mesajınızı özel olarak arkadaşınıza gönderebilirsiniz. Veya ana sayfa üzerindeki sağ en üstte bulunan “ok” işareti görünümlü butona dokunarak karşınıza gelen ekranda sağ üstte bulunan “+” işaretine dokunun karşınıza arkadaş listesi çıkacaktır. Çıkan listeden mesaj göndermek istediğiniz arkadaşınızı seçin ve altta çıkan kutucuğun içerisine mesajınızı yazın. Mesajınızı yazdıktan sonra sağda bulunan gönder butonuna dokunarak gönderebilirsiniz. ayriyeten fotoğraf ta göndere bilirsiniz. Fotoğraf göndermek için ise arkadaşınızın profilinden mesaj gönderme bölümüne girin. Sağ en altta bulunan kalbin yanındaki butona tıklayın. Fotoğraf galeriniz karşınıza çıkacaktır. göndermek istediğiniz fotoğraf dosyasının üzerine dokunun. Ortada bulunan “ok” işaretine dokunun ve fotoğraf otomatik olarak gönderilecektir. Eğer gönderdiğin bir mesajı iptal etmek isterseniz mesajlardan mesaj gönderdiğiniz arkadaşınızın üzerine dokunun karşınıza arkadaşınıza gönderdiğiniz mesajlar gelecektir. İptal etmek istediğiniz mesajın üzerine basılı tutun ve karşınıza gelen ” mesajı iptal et ” butonuna dokunun mesajınız otomatik

İnstagramda nasıl hikaye paylaşabilirim?

Eğer instagramda hikaye paylaşmak isterseniz instagram ana sayfasında sol en üstte bulunan fotoğraf makinesi görünümlü butona tıklayın. Daha sonra gelen ekranda canlı fotoğraf çekilebilir – yazı yazarak paylaşabilir – Boomerang yapabilir – Süperzoom’la çekilebilir – Video çekip onu Tersten oynatarak paylaşabilir – Eller serbest bölümünden video çekerek hikaye olarak paylaşabilirsiniz. Eğer ki eski fotoğraflarınızı hikaye olarak paylaşmak istiyorsanız, sol en altta bulunan kutucuğa tıklayarak fotoğrafınızı seçin ve daha sonra sol altta bulunan hikayen butonuna tıklayarak paylaşabilirsiniz. ,

İnstagramda canlı yayın nasıl yapabilirim?

Eğer instagramda canlı yayın yapmak ve arkadaşlarının ne yaptığından haberdar olmasını istiyorsanız sol üstte bulunan hikayeler bölümüne girin ve en altta bulunan ” canlı ” butonuna tıklayın. Daha sonra ortada bulunan ” canlı video başlat ” butonuna dokunun ve bağlantınız kontrol edildikten hemen sonra otomatik olarak canlı yayına geçiş yapabilirsiniz.

İnstagramda Arkadaşlarımın fotoğrafına nasıl yorum yapabilir veya fotoğrafını nasıl beğenebilirim?

İnstagramda arkadaşlarının fotoğraflarını beğenmek için fotoğrafın üzerine hızlı bir şekilde iki kere dokunmanız yeterli olur veya fotoğrafın altında bulunan kalp şeklindeki butona dokunmanız yeterlidir.

Arkadaşlarınızın fotoğraflarına yorum atmak istiyorsanız fotoğrafın altında bulunan beğeni butonunun yanında bulunan yorum yap kısmına dokunarak gelen kutucuğa yorumunuzu yazarak sağ tarafta bulunan onay işaretine dokunarak yorumunuzu göndere bilirsiniz.

İNSTAGRAMIN YARARLARI VE ZARARLARI NELERDİR?

Her şeyde olduğu gibi instagramın da yararları ve zararları vardır. Bunlardan bazıları şu şekildedir.

Yararları şu şekildedir.

 • Okumayı güçlendirir.
 • İletişim kurmayı güçlendirir.
 • Yeni arkadaşlar bulmanıza yardımcı olur.
 • Can sıkıntısını gidermenizde yardımcı olur.
 • Vakit geçirmede yardımcı olur.
 • Popülerliğinizi artırmada yardımcı olur.

Zararları İse Şu Şekildedir.

 • İnsan üzerinde bağımlılık yapar.
 • İlişki durumunuzda gerginlikler oluşturur.
 • Günlük hayatınızda yapmak zorunda olduğunuz işleri veya aktiviteleri yapmanızda engel olur veya geç yapmanızı sağlar.

İNSTAGRAMIN BU KADAR HIZI YAYILMASININ SEBEBİ NEDİR?

Kullanıcıların çektikleri fotoğrafları kolay bir şekilde düzenleyip profesyonel bir hale getirdikten sonra paylaştıkları ve kullanımı kolay olduğu için bu kadar çabuk tutulmuştur. İnstagram şimdi hayatın olmazsa olmazlarından biri olup kullanıcı sayısı 1 milyardan daha fazla kullanıcıya ulaşmıştır.

About aeditor