Home / Genel Siteler / Kripto Para Dünyasına Bir Yenisi Daha Ekleniyor!

Kripto Para Dünyasına Bir Yenisi Daha Ekleniyor!

 

Kripto Para Dünyasına Bir Yenisi Daha Ekleniyor!

 

Yapılan bir basın açıklamasına göre; Butan krallığı “ Prizm” adlı ulusal olan kripto parasının başlatıldığını açıkladı. Yeni çıkarılan kripto para krallığının fiyat para birimi ile aynı şartlara ve eşit haklarda kullanılacağını duyurdu. ” Prizm “  popüler olup parlamaya ve bütün ülke halkı tarafından kullanıma hazır durumda.  “Prizm “ ‘in birkaç yıl geliştirilme  aşamasında olup dünya genelin de farklı farklı ülkeler de testlere tabii tutulduğu iddiaları gündem de.

 

Prizm e-cüzdan özelliğine de sahip diğer kripto paralar gibi. Prizm  e-cüzdanı Butan’ın her bir vatandaşı için virlecek. Bu Prizm  e-cüzdan ile  kripto para birimi kullanmalarına ve de cüzdan ile yapılacak olan alış veriler için ödeme yapılmasına müsaade eden küçük bir elektronik cihazdır. Ayrıca kullanacak olan Butan halkı akıllı telefonları, bilgisayarları ile kripto para birimini kullanabilecekler. Butan krallığın da ki bütün yazar kasalar, mağazalar Prizm kripto para birimi cihazları ile donatılacak.

 

Prizm’i her Butan vatandaşı 100 adet alacak ve Butan hükümeti ek olarak kripto para birimlerine 50 milyon dolar yatırım yapacak. Ülke halkı bu şekilde kısa bir süre içinde Prizm’i alıp kullanabilecekler. Butan hükümetinin amacı; yeni para basma ihtimalinin hem ülkenin hem de ülke vatandaşının zenginleşmesinin mümkün olacağının anlamanın önemini belirtmektir.

Basın açıklamasın da “ Ngultrum Borsası” ‘ nın Butan boyunca açık olacağını ve bütün perakende  satış noktalarının yeni para birimini kabul etmeye başlamasın gerektiği söyleniyor. Yine başka bir basın açıklamasına göre ;  ulusallaştırmaya rağmen, Prizm tam ademi merkeziyetçilik ve düşük işlem maliyetleri ile karakteriz ediliyor. Ve kripto parayı yaygın kulanım için uygun hale getirecek ve bilgi için rekabetçi olacak.

Butan hükümeti kendi vatandaşları için bütün kolaylıkları ve “ Prizm” kullanımı ve yaygınlığı için bütün imkanları halka sunuyor. Ne kadar başarıya ulaşacak ya da popüler olacak mı şu an için belli bir şey olmasa da Prizm için bütün hazırlıklar tamam ve piyasaya çıkmak için gün sayıyor.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …