Home / Genel Siteler / Kripto Para Dünyasında Visa Uzun Vadeli Kazanan Olacak!

Kripto Para Dünyasında Visa Uzun Vadeli Kazanan Olacak!

Kripto Para Dünyasında Visa Uzun Vadeli Kazanan Olacak!

Fundstrat Global Advisor Yönetici Ortağı ve Araştırma Başkanı Tom Lee ; Visa’nın dijital varlık dünyasın da “ Uzun Vadeli bir Kazanan” olacağını düşünüyor. Tom Lee ; “Günümüzde kripto para işi geleneksel sermayeler için gerçek bir satın alma seçeneği. Çünkü bu şirketlerin gerçek değerlerinin kaynağı ya da bu değerlerin merkezi gelecekte söz konusu bile olmayacak.”

Dev Ödeme Şirketi olan Visa ve diğer büyük ödeme şirketlerinin pek çok banka artık işlevini tamamladıktan sonra finans dünyasında “ büyük kazananlar” olacağını söyledi. Kripto para ve dijital varlık alanına katılım açısından baktığınız zaman Visa ve MasterCard Libra Derneği’ne üye olduklarını görebilirsiniz.

Daha önce ki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi kripto paralar hayatımızın her alanına giriyor ve hayatımızın bir parçası haline gelebileceği ihtimalini göz önünde tutarsak ; bunu doğrularcasına bir haber de: Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in CEOS’su “ Changpeng Zhao”  dan geldi. Zhao : “ Şimdiye kadar yalnızca bilim kurgu filmlerinde görmüş olduğunuz  senaryoların Blockchain teknolojisi sayesinde gerçekleşebileceğini iddia etti.  Bilim kurgu filmleri bir anlam da hayal dünyasının genişliğine dayanarak bir çok gerçek hayatımız da asla gerçekleşemeyecek ileri düzeyde teknolojiye de sahip olsak asla olmayacak hayalden ibaret, hayalden öteye gidilmeyecek senaryolardır.  Ancak Zhao’ya göre bazıları şu an ki teknoloji ile mümkün olacak şeyler. Blockchain sayesinde mümkün olduğunu, küresel çapta finanse edilmeleri gerektiğine inandığını ifade etti.

Bu düşünceler sadece fikirlerden ibaret. Elbette mümkünatı şu an için yok denecek kadar az. Çünkü bilim-kurgu filmlerin de mantığa yatmayacak bir çok sahne vardır. Ve bu sahnelerin bundan 30-40 sene sonra bile olması olanaksızdır. Mesela’ Ay’dan dünyaya atlamak, uzaydan dünyaya merdiven yapmak “ gibi ne kadar sene geçse de hayata geçirilmeyecek olan  filmler gibi. Belki de bundan çok uzun sonra bizden sonra ki nesiller için bir takım bilim-kurgu filmlerinde ki sahneler gerçek olacak, kim bilir?

 

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …