Home / Kripto Paralar / Maker (MKR) Nedir? – Maker Satın Al!

Maker (MKR) Nedir? – Maker Satın Al!

Maker (MKR) coin Nedir? Maker Satın Al. Maker alım, satım. Maker coin’in coin’ler sıralamasında kaçıncı sırada yer aldığı. Değer bakımından Maker’in değerinin ne kadar olduğu. Maker kripto para birimi hakkında bilmedikleriniz ve bilmeniz gereken bütün konu başlıklarını ayrıca Maker ve diğer kripto para birimleri hakkında merak ettiğiniz bütün her şeyi sitemiz aracılığıyla sizlere aktaracağız.

Peki Maker (MKR) Coin Nedir?

Maker kripto para olarak diğer kripto para birimlerine oranla çok farklıdır. Blok zinciri olarak Ethereum blok zincirinin üzerinde oluşum sağlamış bir dijital kripto para birimidir. Kripto para birimlerinin dalgalanmasıyla birlikte ortaya bir çok altcoin patlaması meydana geldi şu anda bile Dünya üzerinde 1000’den fazla coin olduğu söylenmekte ayrıca bu kripto para birimlerinin değeri ise 170 milyardan daha fazla olduğu bilinmekte.

Değer bakımında sabit bir para birimine sabitlenmiş bir para birimi olarak tanınmaktadır. Maker’i iki çeşitte görmek gerekir. Birincisi Makercoin (MKR) ve ikincisi ise Dai (DAI)’dir. Makercoin, dalgalı değerlere sahip bir para birimidir. Dai ise sabitlenmiş, diğer bakımdan düşünecek olursan 1 dolar gibi para birimine sabitlenmiş bir para birimidir. Kripto paralarda zaman zaman yaşan dalgalanmaların önüne geçmek için yapılmıştır. Diğer bakımdan Dai’yi satmak ve kontrol altına almak için akıllı bir sözleşmesi bulunmaktadır. Bazı söylentilere göre tarihteki ilk stabilize çalışma özelliği taşıyan bir kripto para birimi olarak bilinmekte. Sistemin daha verimli ve stabilize çalışması için piyasaya sürüldü.

Değer Bakımından Maker?

Ayrıca ileriye dönük yatırımcı olarak düşünmemiz gerekirse büyük yatırımlar için değil genel olarak küçük yatırımcıların kullanabileceği bir kripto para birimidir. Yani ABD doları bazına sabitlendiğinden dolayı (1) DAI, (1) ABD Doları olarak işlem görmektedir. Bu yüzden fazla dalgalanmalar yaşanmamaktadır. Maker’in kendine ait cüzdanları bulunmaktadır ve bilgileri özel cüzdanlarda saklamaktadır.

 

Maker kripto para birimine diğer bir bakımdan bakacak olursak, ABD dolarına sabitlendiği için kar ve zarar konusunda yüksek risk gerektiren işlemlerden olmamaktadır. Örnek olarak bir Bitcoin ani yükselişlerde büyük kar getirebilir ve bu kategori düşüş yaşanırsa çok büyük zararlarla karşılaşıla biliniyor.

Maker (MKR) Coin Satın Alma ve Takas?

Maker ile geçmişten günümüze nasıl satın alınır. Alım, Satım yaparken nelere dikkat edilmeli. Maker alım, satım yaparken hangi yol izlenmeli. Diğer bir bakımdan Dünya üzerindeki bütün kripto paralara ev sahipliği yapan para borsaları nelerdir?

Kripto para birimlerinin alım, satım ve takip, takas gibi işlemlerinde kullanılabilecek devleşmiş para borsaları arasında ilk sıra Binance, OKEx, Bibox gibi para borsaları gelmektedir. Bu tür para borsaları tüm Dünya üzerindeki kripto paralara ev sahipliği yaptığı gibi Maker üzerinde de işlem yapma olanağı sunmakta. Şu anda Dünya üzerinde 1 milyon Maker’in yaklaşık olarak 620 bin kadarı piyasada dolaşımda. Ayrıca fiyat konusunda en dikkat çekici yönü de yüksek fiyatla coin’ler sıralamasında 38’inci sırada yer alıyor.

Maker piyasaya çıkış tarihi olarak pek fazla eski sayılmasa da, değer bakımından baktığımız zaman iyi bir yerde olduğunu görmekteyiz. Maker’in alım, satım işleri konusunda dilerseniz Binance’yi ziyaret edebilirsiniz. Yukarıda bulunan satın al kutucuğuna tıkladığınız da otomatik olarak Binance’nin sitesine yönlendirileceksiniz. Binance güvencesiyel her hangi bir para birimini başka bir para birimine dönüştürmek yada takas gibi işlemleri ölçeklenebilirliği sayesinde hem hızlı hemde güvenilir bir şekilde noktala imkanı sağlamakta. Binance’nin verdiği güvenle yapacağınız bütün işlemleri gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Ayrıca Binance, Dünya üzerinde ki çoğu kripto paraya ev sahipliği yapmakta.

About beditor

Check Also

ETHOS Coin Nedir? Ethos Satın Al!

ETHOS Coin nedir? ETHOS coin nasıl satın alınır? ETHOS satın alırken dikkat edilmesi gereken konular …