Home / Genel Siteler / Milyon Dolarlık Mülk Bitcoin İle Satıldı!

Milyon Dolarlık Mülk Bitcoin İle Satıldı!

Milyon Dolarlık Mülk Bitcoin İle Satıldı!

Bitcoin ile evini satılığa çıkaran Kanada’ lı çiftin haberinin ardından, size bugün New York’ ta tam 15 milyon değerinde ki bir mülkün Bitcoin ile satılmasından söz edeceğiz.

Bir çok yerde Bitcoin aktif bir ödeme sistemi iken her geçen gün faaliyetleri daha da artarak gündelik hayatta sıradan fakat değerli bir ödeme sistemi olarak kullanılıyor. Daha önce de New York’ ta Bitcoin karşılığında evler satılmıştı fakat hiç biri 15 milyon değerinde ki Bitcoin kadar değerli değildi. Magnum real estate Grup’ un yönetici olan Ben Shaoul, bin metrekarelik bir mülkü Affluent Silver  Intenatinal LLC adlı bir şirkete 15 milyon dolar Bitcoin karşılığında sattı. Magnum Real Estate Grup toplamda üç kere Bitcoin karşılığında mülk sattı. İlk satış 875 bin dolarlık Bitcoin değerinde, ikinci satış 1.48 milyon dolar Bitcoin değerinde üçüncüsü ise 15 milyon Bitcoin değerin de satıldı.

Bitcoin ile satışı yapılan bu mülklerin satış işlemlerinde herhangi bir sorun yaşanmadan gerçekleşti. Emlak sektörün de faal bir şekilde pek çok şirket büyük çaplı işlemler de kripto para ve Bitcoin kullanmayı tercih ediyor. Ana nedeni kripto para fiyatlarında yaşanabilen ani değişiklikler.

Bu satış haberi ile Bitcoin ile alış verişin özellikle yüklü miktar da alışverişin güvenli olduğunu Magnum Real Estate Grup ispatladı.  Bitcoin ile alakalı çıkan bazı yalan ve asılsız haberlerin aksine, Bitcoin dünyasın da güven uyandıran ve güven sağlayan bu haber ile bir kere daha Bitcoin kendini kanıtlamış oldu.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …