Home / Genel Siteler / Müşteri Mevduatıyla Bitcoin Aldı!

Müşteri Mevduatıyla Bitcoin Aldı!

Müşteri Mevduatıyla Bitcoin Aldı!

Daireler Yerine Bitcoin: Başarısız Olan Mülkiyet Geliştirici Direktörü Müşterilerin Mevduatıyla Kripto Aldı!

Ralan Grup’ un direktörü William O’ Dwyer, Bitcoin ve Maserati’nin sahibi olurken, yatırımcıları finansal çöküntüden kaçamazlar. Paralarını ödeyemeyen mülk geliştiricisi Ralan Grup’ a harcayan Çinli-Avustralya yatırımcıları şimdi maddi olarak mahvoldu. Mevduatlarını 21 yaşındaki şirkete borç olarak veren Homebuyers, paralarını bir daha görmeyecek. Bu, şirketin tek yöneticisi Ralan Grup’ un kurucusu William O’ Dwyer için geçerli değildir. Financial Review’ e göre, O’ Dwyer yatırımcıların bir kısmını Bitcoin ve cömert tatillere harcadı. Ancak, “tek kişilik grup” şirketinden aldığı parayla Bitcoin’ i ne kadar satın aldığı belli değil.

Eylül ayında, Syndey Morning Herald, O’ Dwyer’in mali kayıtlarını açıkladı ve karısının şirket tarafından ödenen Amex kartlarına 41.000 dolardan fazla harcadığını gösterdi. O’ Dwyer tüm bu masraflar konusunda utangaç davranıyor, avukatı Ralan Grubunda çoğunluk hissedarı olduğunu açıkladı.

“Sayın O’ Dwyer’ in, Ralan Grup tarafından ödendiği iddia edilen kişisel harcamaları, çizimlerin veya ücretlerin veya hak kazandığı diğer hakların yerine geçti” dedi.

Yönetici Grant Thornton tarafından hazırlanan son raporda, Ralan Grup’un şu anda bitmesi muhtemel olmayan beş proje ile 564 milyon dolarlık şaşırtıcı bir borcu olduğu belirtiliyor. Yatırımcılardan elde edilen mevduat, sorunlu mülk geliştiricisinin 2014 yılında iflas ettiği için diğer projeleri finanse etmek için kullanılmıştır.

Ralan Grup’ unun yüksek çöküşü, Avustralya’nın apartman pazarları tarihindeki en büyük başarısızlıklardan biri oldu.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …