Home / Kripto Paralar / Nebulas (NAS) Nedir? Nebulas (NAS) Satın Al

Nebulas (NAS) Nedir? Nebulas (NAS) Satın Al

Nebulas nedir? Nebulas nasıl satın alınır? Nebulas nasıl satılır? Nebulas nasıl üretilir? Nebulas Coin’in özellikleri nelerdir? tüm bu soruların cevabına ve daha fazlasına sitemiz aracılığıyla kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

NEBULAS (NAS) NEDİR?

Nebulas, tüm blok zincirler için bir arama çerçevesi sağlayan merkezi olmayan bir platformdur. 2017 yılında Singapur merkezli Nebulas IO Vakfı’nın proje vurguları arasında motoru ve kademeli akıllı sözleşmeler olarak oluşturmuştur. Ayrıca Nebulas kendi kendini geliştiren bir blok zincir sistemine sahiptir.

Nebulas, merkezi olmayan uygulamalar (DApps), akıllı sözleşmeler ve kullanıcının blok zinciri varlıkları arasındaki aramaları yoğunlaştırırken, Google günlük internet bilgi aramaları için tasarlanmıştır.

NEBULAS ÇALIŞMA ŞEKLİ

Nebulas, teknik belgesi 60 sayfayı aşmaktadır ve yeni başlayanlar kılavuzunda ele alınması mümkün olmayan bol miktarda teknik verileri bulunmaktadır.

Bununla birlikte, Nebulas web sitesinin basitleştirilmiş teknoloji bölümü, teknolojinin üç temel özelliğine değinmektedir.

  • NEBULAS FORCE (NF) => Nebulas blok zincirini ve üstünde kurulmuş dağıtılmış uygulamaları, kendini geliştirme kabiliyetini NF ile geliştiriciler protokolü güncelleyebilir, topluluktaki bölünmeleri zor çatallardan önleyebilir.
  • Developer Incentive Protocol (DIP) => DApp oluşturma motive etmek için olumlu geri bildirim döngüsü.
  • NEBULAS RANK (NR) => Likidite, kullanıcıların varlıklarının yayılması ve kullanıcılar arasındaki etkileşim temelli açık kaynak, çekirdek sıralama algoritması. NR, çeşitli varlıkların (örneğin, akıllı sözleşmeler, adresler, DAppss) sıralamasına yardımcı olacak.

NEBULAS’IN TEMEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

  • NEBULAS FORCE (NF) => Protokolleri / akıllı sözleşmeleri destekleyen, geliştirici dostu bir çözüm esnekliği. Bu, blok zincirinin piyasa taleplerine uyum sağlamasına yardımcı olur ve çatalın oluşmasını durdurur.
  • NEBULAS RANK (NR) => Evrensel bir blok zinciri ölçüsü oluşturur. Örneğin; yüksek derecelendirilmiş DApps’i kontrol edebilir ve daha iyi kararlar verebilirsiniz.
  • ARAMA MOTORU => Büyük bir pazarda kullanıcıların istenen verileri (Merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler) bulmalarına yardımcı olur.
  • DEVELOPER INCENTİVE PROTOCOL (DIP) PROOF OF DEVOTİON (PoD) => Geliştiricilere katkıları için NAS ile ödül verilecek sistemdir. Adilliği ve bu geliştiricilerin en iyi çıkarlarını desteklemektedir.
  • LİGHTNİNG NETWORK WALET => Herhangi bir Lightning ağında kripto paralar için NAS’nızı “takas edebileceksiniz.”

NEBULAS ALIM – SATIM İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Nebulas alım – satım işlemini gerçekleştirmek için öncelikli olarak bir kripto para alım – satım borsasına kayıt olmanız gerekmektedir. Borsaya kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra kayıt olduğunuz borsa üzerinden alım – satım yollarını takip ederek Nebulas alım – satım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kripto para borsasına örnek vermek gerekirse sizlere Binance’yi örnek olarak verebilirim.

Binance üzerinden Nebulas alım – satım yapmak için öncelikli olarak Binance’ye kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olmak için Binance internet sitesine giriş yapın. (Altta bulunan “Binance Giriş Yap” yazılı fotoğrafa tıklayarak giriş yapabilirsiniz.)

KAYIT İŞLEMİ İÇİN

Binance ana sayfasına giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan “Kayıt Ol” yazısının üzerine tıklayın. Karşınıza açılacak olan sayfada bulunan kutucukları kişisel bilgilerinizle doldurun. Bilgilerinizi girdikten sonra en altta bulunan “Kayıt Ol” yazılı kutucuğa tıkayın. Karşınıza yapboz şeklinde kutucuk açılacaktır. Kutucuğun içinde bulunan parçayı boşluğa yerleştirin. Binance tarafından kayıt işlemini gerçekleştirirken girmiş olduğunuz E-posta adresine onay Mail’i gönderilecektir. Onay Mail’ini onayladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir.

ALIM – SATIM İŞLEMİ İÇİN

Kayıt işleminizi gerçekleştirdikten sonra Nebulas alım – satım işlemini gerçekleştirmek için ana sayfanın sol kısmında bulunan “Borsa” yazılı menünün üzerine gelin ve altta çıkacak olan “Temel” yazısının üzerine tıklayın. Karşınıza gelecek olan sayfanın sağ üst kısmında bulunan “BTC”, “ETH”, “BNB”, “USDT” seçeneklerinde hangi kripto para ile Nebulas alım – satım işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız onu seçin. (Biz Bitcoin “BTC” ile anlatacağız). Daha sonra sağ sütte bulunan arama bölümüne “NAS” yazın ve altta çıkacak olan “NAS / BTC” seçeneğine tıklayın.

Sayfanın orta kısmında bulunan grafiğin alt kısmında yer alan “Satın Al NAS” yazılı kutucuğu içindeki “Miktar” yazılı kutucuğun içine satın almak istediğiniz Nebulas miktarını yazın ve en altta bulunan “Satın Al NAS” yazılı kutucuğa tıklayarak satın alma işlemini, Satın Al yazılı kutucuğun yanında bulunan Sat NAS” yazılı kutucuğun içinde bulunan Miktar” yazılı kutucuğun içine satmak istediğiniz Nebulas miktarını yazın ve en altta bulunan “Sat NAS” yazılı kutucuğa tıklayarak aldığınız Nebulas’ları satabilirsiniz.

 

About aeditor

Check Also

ETHOS Coin Nedir? Ethos Satın Al!

ETHOS Coin nedir? ETHOS coin nasıl satın alınır? ETHOS satın alırken dikkat edilmesi gereken konular …