Home / Genel Siteler / Petrol Şirketini Hackleyip Bitcoin İstediler!

Petrol Şirketini Hackleyip Bitcoin İstediler!

Petrol Şirketini Hackleyip Bitcoin İstediler!

Her geçen gün artan Bitcoin dolandırıcılık ve diğer hack’lenme  olaylarına bir yenisi daha eklendi. Bir çok Bitcoin kullanılan ülke de saldırı, dolandırıcılık olayları da bir o kadar çoğalmaya başladı. Yani ; Bitcoin’ e talep ver arzın artması dolandırıcılarda da artış görülmesine neden oldu.  Gerek ülkemiz de gerekse diğer ülkeler de Bitcoin hacker’ ları ve dolandırıcıları hızlı ve profesyonel bir şekilde Bitcoin çalıp, dolandırıcılık yapabiliyorlar.

Bu defa ki Bitcoin ile ilgisi olan olay diğerlerinden farklı. Meksika’ nın milli petrol şirketi olarak bilinen Petroleos Mexicanos hack saldırına uğradı. Paylaşılan bilgilere göre hacker ; saldırıyı sonlandırmak için petrol şirketi sahiplerinden 565 adet ( 5 milyon dolara yakın )  Bitcoin talep ediyor. Pazar günü yaşanan bu hack saldırı sonucunda Meksika genelin de ki bütün bilgisayarlarını kapatmak zorunda kaldı. Bu saldırının DoppelPaymer adlı bir fidye yazılımı ile bağlantılı olduğu düşünülüyor.

Petroleos Mexicanos ‘a saldıran hackler’ lar saldırıyı sonlandırmak için şirketten 565 Bitcoin talebinde bulunuyorlar ancak, Meksika Enerji Bakanı ve Petroleos Mexicanos Yönetim Kurulu Başkanı Rocio Nahle tarafından yapılan açıklamalarda ; Şirket  fidye olarak istenen Bitcoin’ i ödemeyeceğini açıkladı.

Rocio Nahle’nin açıklamalarına göre hackerların yaptıkları bu saldırı şirketin başkentteki merkezini etkiledi ancak şirketin petrol kuyularındaki çalışmalar normal seyrinde devam ediyor.

Ülkemizde de en son yaşanan Bitcoin dolandırıcılıkları ve diğer ülkeler de yaşanan Bitcoin krizlerine karşı dikkatli olunması yönünde haberler de sık sık yayınlanıyor.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …