Home / Kripto Paralar / Pundi X (NPXS) Nedir? Pundi X (NPXS) Satın Al

Pundi X (NPXS) Nedir? Pundi X (NPXS) Satın Al

Pundi X nedir? Pundi X nerede üretilir? Pundi X nereden satın alınır? Pundi X nasıl satın alınır? Pundi X özellikleri nelerdir? tüm bu soruların ve tüm kripto paralar hakkında bilgilere sitemiz aracılığıyla kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

PUNDİ X NEDİR?

Pundi X bir kripto para birimi olmakla birlikte POS cihazlarında alışveriş yapabilmek amacıyla kurulan bir sistemdir. Pundi X şirketi, yüzlerce satış noktası akıllı cihazlarını perakendecilere dağıtmayı planlamaktadır. Perakendeciler daha sonra Pundi X tokenleri ile ödeme kabul edebilecekler. Bütün bu sistem perakendecilere de düşük işlem ücretleri sağlamaktadır.

Pundi X pos cihazları ile ilgili test videoları yayımladılar. Ayrıca Güney Kore’nin hatrı sayılır borsalarından biri olan Coinnest’in 300 bin adet Pundi X kart sipariş ettiği bilinmektedir.

PUNDİ X AVANTAJLARI NELERDİR?

Pundi X  takımı, Güneydoğu Asya’daki yeni POS cihazlarını ilk olarak özellikle Endonezya’ya dağıtmayı planlamaktadır. Bu POS cihazları, kullanıcıların ürünleri satın almak için doğrudan kripto para satın almasına veya  cüzdanlarındaki tokenleri kullanmalarına izin verecek. POS, Pundi X blok zincirlerine bağlanacak akıllı bir cihaz olacak. Ekibe göre, Ethereum tabanlı Pundi X blok zinciri, Bitcoin ATM’lerine göre çok sayıda avantajla birlikte gelecek. Bu avantajlar;

  • Daha az maliye
  • Daha küçük ve daha kompakt boyut
  • Mobil traderlar için daha kullanışlı
  • Her yıl 50.000’den fazla cihazı dağıtmayı planlıyor
  • Sistem geliştiricilere açık olacak

PUNDİ X NASIL VE NEREDEN ALINIR?

Pundi X almak için öncelikli olarak bir kripto para borsasına kayıt olmanız ve giriş yapmanız gerekmektedir. Kayıt olduğunuz kripto para borsasına giriş işleminiz gerçekleştikten sonra alım – satım ve takas yollarını takip ederek Pundi X alabilir, satabilir veya takas yapabilirsiniz.

Kripto para borsalarından herhangi birine örnek vermek gerekirse ve örnek verilen kripto para borsası üzerinden Pundi X alma işlemini anlatmak gerekirse sizlere Türkiye’de en çok kullanılan kripto para borsası olan Binance’yi örnek olarak verebilirim.

Binance üzerinden Pundi X almak için aşağıdaki yolları takip edin.

BİNANCE ÜZERİNDEN PUNDİ X ALMAK İÇİN

1.Adım: Öncelikli olarak Binance internet sitesine kayıt olmanız gerekmektedir. (Binance kayıt sayfasına gitmek için TIKLAYIN!)

2.Adım: Binance internet sitesine kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra  Binance’ye giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için de Binance internet sitesi olan www.binance.com/tr adresine giriş yapın. Sayfanın sağ üst kısmında bulunan “Giriş Yap” yazısının üzerine tıklayın. Karşınıza gelecek olan sayfada sizden istenecek olan bilgileri kayıt olurken yazdığınız bilgileri yazarak doldurun ve giriş yapın.

3.Adım: Binance internet sitesine giriş işleminiz gerçekleştikten sonra Binance ana sayfasının sağ üst kısmında bulunan “Borsa” yazılı menünün üzerine gelin ve menünün alt kısmında çıkacak olan “Temel” yazısının üzerine tıklayın.

4.Adım: Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfanın sağ üst kısmında bulunan “BTC”, “ETH”, “BNB”, “USDT” yazılı bölümden hangi kripto para ile Pundi X alacaksanız seçin. (Biz Bitcoin “BTC” ile anlatacağız)

5.Adım: Kripto para seçme işleminizi gerçekleştirdikten sonra sağ üst kısımda bulunan arama bölümüne “NPXS” yazın ve arama sonucunda karşınıza çıkacak olan “NPXS / BTC” seçeneğine tıklayın.

6.Adım: Sayfanın orta kısmında bulunan grafiğin at kısmında yer alan Satın Al NPXS” yazılı kutucuğun üzerine gelin.

7.Adım: Kutucuğun içerisinde bulunan Miktar” yazılı kutucuğun üzerine tıklayın ve kutucuğun içine satın almak istediğiniz Pundi X miktarını yazın.

8.Adım: Tüm işlemleri gerçekleştirdikten sonra bilgilerinizi kontrol edin. Bilgilerinizi kontrol ettikten sonra en altta bulunan Satın Al NPXS” yazılı butona tıklayarak Pundi X satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

NOT: Kripto para alım – satım veya takas yapma işlemlerinde zarar etmemek için büyük bir borsa profesyonelliği gerektirmektedir. Eğer Borsa’da profesyonel olmadan kripto para alım – satım veya takas işlemini gerçekleştirirseniz zarar etme ihtimaliniz artacaktır. Ayrıca gerçekleştirilen hiç bir kripto para alım – satım veya takas işlemlerinden girişyap.com sorumlu değildir. Yazılan yazılarımız sadece bilgilendirme amaçlı yazılmaktadır. Sitemizde diğer tüm kripto para birimleri ile de bilgilendirme yazıları bulunmaktadır. Diğer yazılarımızı da incelemenizi tavsiye ederiz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye devam edin.

About aeditor

Check Also

ETHOS Coin Nedir? Ethos Satın Al!

ETHOS Coin nedir? ETHOS coin nasıl satın alınır? ETHOS satın alırken dikkat edilmesi gereken konular …