Home / Kripto Paralar / Qtum Nedir? Qtum Satın Al

Qtum Nedir? Qtum Satın Al

Qtum nedir? Qtum nasıl satın alınır? Qtum nasıl satılır? Qtum nasıl üretilir? Qtum’un geleceği var mı? tüm bu sorulara ve daha fazlasına sitemiz aracılığıyla kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Qtum NEDİR?

Qtum – Qtum Vakfı tarafından Singapur’da kurulan, açık kaynak kodlu bir Blockchain projesidir. Ayrıca açık kaynaklı değer transfer protokolü ve merkezsiz uygulama platformu da diyebiliriz. Qtum’un çekirdek teknolojisi, Bitcoin çekirdeği, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ve Proof of Stake konsensüsü de dahil olmak üzere birden fazla Sanal Makineye olanak tanıyan Hesap Soyutlama Katmanı’nı kullanmayı hedefler.

Qtum, Ethereum blok zinciriyle kıyaslanacak akıllı sözleşmeli ve merkezi olmayan uygulamaları yürüten, Turing komple bir blok zincir yığını sağlar.

Qtum Vakfı, iş dünyası için açık bir kamu blok zinciri olmayı planlamaktadır. Geliştirme çabaları, bu platformu mobil telekomünikasyon, finansal, sahtecilikten koruma, imalat ve endüstriyel lojistik (nakliye, garanti v.b.) gibi çeşitli endüstrilere pazarlamanızı sağlayacaktır.

Qtum, Ethereum’un aksine, Bitcoin’in iyi kurulmuş UTXO işlem modeli üzerine inşa edilmiştir ve iş kabülü için daha pratik olan Proof of Stake algoritması kullanmaktadır.

Qtum ÖZELLİKLERİ 

EVM ve Bitcoin Çekirdeği’nin “Harcanmayan İşlem Çıkışı” modeli arasında köprü görevi gören bir “Hesap Özet Katmanı” kullanmaktadır. Geliştiricilerin güvenilir bilgi kaynakları etrafında inşa edilmiş Akıllı Sözleşmeler oluşturmalarına olanak tanıyan Oracles ve Datafeed işlevselliği de olacaktır.

Kararlılık, modülerlik ve birlikte çalışabilirlik göz önünde bulunduralarak tasarlanan Qtum, gerçek dünyadaki, iş dünyasına yönelik kullanım örneklerine uygun, güvenilir yerel olmayan uygulamalar oluşturmak için en önde gelen araç kitidir.

Modifiye edilmiş Bitcoin Core altyapısını Ethereum Sanal Makinesi’nin (EVM) uyumlu bir versiyonuyla birleştiren Qtum, Bitcoin’in kesintisiz blok zincirinin güvenilirliğini akıllı sözleşmelerle sağlanan sınırsız olanaklarla birleştiriyor.

Qtum AKILLI SÖZLEŞME YÖNTEMİ NELERDİR?

Qtum akademik ortamıyla işbirliği içinde, iş akıllı sözleşme geliştirerek iş akışını standartlaştırmak için araçlar ve yöntemler geliştirir. Bu akıllı sözleşmeleri işlemek için okunabilir anlaşmaların resmi olarak doğrulanabilir çevirisini ve bunların unsurlarının, hüküm ve koşullarının hayatının hataya dayanıklı spesifikasyonunu içerir.

Qtum ALIM – SATIM İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Qtum alım – satım işlemini gerçekleştirmek için öncelikli olarak güvenilir bir kripto para alım – satım sayfasına kayıt olmanız gerekmektedir. Daha sonra giriş yapmış olduğunuz sayfa üzerinden alım – satım yollarını takip ederek Qtum alma ve satma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kripto para alım – satım sayfasına örnek vermek, satın alma ve satma yollarını göstermek gerekirse, sizlere Türkiye’de en çok kullanılan Kripto para alım – satım sitesi olan www.binance.com adresini örnek olarak verebilirim.

BİNANCE ÜZERİNDEN Qtum ALIM – SATIM İŞLEMİ

Binance üzerinden Qtum satın alma ve satma işlemini gerçekleştirmek için öncelikli olarak Binance internet sitesi olan www.binnace.com adresinekayıt olmanız gerekmektedir.

Binance’ye Kayıt Olmak İçin

Binance’ye kayıt olma işlemini gerçekleştirmek için, öncelikli olarak bilgisayarınızın tarayıcısını açın ve arama motor bölümüne “binance” yazarak aratın. Daha sonra arama sonucunda karşınıza gelecek olan ve genellikle sayfanın en üstünde çıkan Binance.com – Binance | Cryptocurrency exchange yazılı binance.com adresine giriş yapın.

Adrese girişiniz gerçekleştikten sonra karşınıza gelecek olan sayfa üzerinden kayıt işlemini gerçekleştirmek için sağ üstte bulunan “Kayıt Ol” yazısının üzerine tıklayın. Sistem sizi otomatik olarak kayıt olma sayfasına yönlendirecektir. Karşınıza gelecek olan kayıt olma sayfasında sizden “E-posta”, “Şifre”, “Şifre Onay” ve “Refferal ID (optional)” yazılı kutucukları doldurmanız istenecektir. Bu kutucukların içine kişisel E-posta adresinizi ve şifrenizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra Refferel ID (Optiınal) yazılı kutucuğu boş bırakın ve kutucuğun alt kısmında bulunan “Binance’ye katılıyorum – kullanım koşulları” yazılı kutucuğa tıklayarak onaylayın. Tüm işlemleri gerçekleştirdikten sonra en altta bulunan “Kayıt Ol” yazılı kutucuğa tıklayın ve karşınıza gelecek olan yapbozda bulunan boşluğa parçayı yerleştirerek kayıt işleminizi gerçekleştirin. (Yapboz bir onay şeklidir.)

Daha sonra Binance tarafından girmiş olduğunuz E-posta adresinize onay linki gönderilecektir. Girmiş olduğunuz E-posta adresine giriş yapın ve Binance tarafından gönderilen linki onaylayın. Onay işlemini gerçekleştirdikten sonra Binance üyeliğiniz aktif hale gelecektir.

BİNANCE ÜZERİNDEN Qtum ALIM – SATIM İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN

Binance kayıt işlemini ve para aktarım işlemini gerçekleştirdikten sonra, Binance üzerinden Qtum alım – satım işlemini gerçekleştirmek için belirli yolları takip etmeniz gerekmektedir. Bu yollar aşağıda verilmektedir.

NOT: Binance üzerinden Qtum alım – satım işlemini gerçekleştirmek için, Binance’ye sadece Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralar gönderebilirsiniz. Eğer Kripto paranız yoksa Türkiye merkezli borsalardan satım alabilir, alım – satım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

BİNANCE ÜZERİNDEN Qtum SATIM ALMA İŞLEMİ İÇİN

 1. www.binance.com adresine giriş yapın ve Binance ana sayfasının sağ üst köşesinde bulunan “Giriş Yap” yazısının üzerine tıklayın. Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfaya kayıt olurken girdiğiniz E-posta adresini ve şifreyi girin. Bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olduktan sonra en altta bulunan “Giriş Yap” yazılı kutucuğa tıklayın ve karşınıza gelecek olan yapboz onayını yaparak giriş işleminiz gerçekleştirin.
 2. Giriş işleminiz gerçekleştikten sonra sol üstte bulunan “Borsa” yazısının üzerine tıklayın ve altta çıkacak olan “Temel” seçeneğine tıklayın.
 3. Hangi kripto para ile Qtum alacaksanız sağ üstte bulunan “BTC” – “ETH” ve “USDT” yazılarından size uygun olanını seçin. (biz Bitcoin ile anlatacağız)
 4. Sağ üstte bulunan arama bölümüne “Qtum” yazın ve altta çıkacak olan “QTUM/BTC” yazısının üzerine tıklayın.
 5. Daha sonra grafiğin alt kısmında bulunan “Satın Al Qtum” yazılı kutucuğun içinde bulunan “Miktar” yazılı kutucuğun içine almak istediğiniz Qtum miktarını yazın.
 6. Miktarı yazdıktan sonra en altta bulunan “Satın Al Qtum” yazılı kutucuğa tıklayarak satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

BİNANCE ÜZERİNDEN Qtum SATMA İŞLEMİ İÇİN

 1. Binance internet sitesi olan www.Binance.com adresine girin.
 2. Binance’ye Giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra sol üstte bulunan “Borsa” yazısının üzerine tıklayın.
 3. Daha sonra Altta çıkacak olan “Temel” yazısının üzerine tıklayın.
 4. Karşınıza gelecek olan sayfanın sağ üst kısmında bulunan arama motor bölümüne “Qtum” yazın ve altta çıkacak olan “Qtum/BTC” yazısının üzerine tıklayın.
 5. Daha sonra grafiğin alt kısmında bulunan “Sat QTUM” yazılı kutucuğun içinde bulunan “Miktar” yazılı kutucuğun içine satmak istediğiniz Qtum miktarını yazın.
 6. Miktarı yazdıktan sonra en altta bulunan “Sat QTUM” yazılı kutucuğa tıklayın.

Bu yolları takip ederek kripto para satın alma ve satma işlemlerinizi kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

About aeditor

Check Also

ETHOS Coin Nedir? Ethos Satın Al!

ETHOS Coin nedir? ETHOS coin nasıl satın alınır? ETHOS satın alırken dikkat edilmesi gereken konular …