Home / Kripto Paralar / Siacoin (SC) Nedir? Siacoin (SC) Satın Al

Siacoin (SC) Nedir? Siacoin (SC) Satın Al

Siacoin nedir? Siacoin nasıl satın alınır? Siacoin nasıl satırlı? Siacoin nereden satın alınır? Siacoin nasıl üretilir? Siacoin çalışma şekli nasıldır? Siacoin ekip ve danışmanları nelerdir? tüm bu bilgilere ve daha fazlasına sitemiz aracılığıyla kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

SİACOİN (SC) NEDİR?

Siacoin, Sia latformu kullanmak için geliştirilen bir kripto para birimidir. Ayrıca Siacoin’e, Dropbox, Google Drive ve Amazon Cloud gibi depolama platformudur da diyebiliriz. Sia depolama platformu hard diskin az kullanılan kısmının kullanıldığı bir veri depolama marketi geliştirdi. Market geleneksel bulut depolama platformlarına göre daha güvenilir ve daha düşük masraflı.

Merkezi depolama hizmetleri, tek bir arıza noktasına (single point failure) ve daha yüksek ticari kazançlar için şifrelememiş verilerin kötü amaçlı kullanılmasına neden olabilir.

Sia’nın internet sitesinde yer alan duyuruda; “Sia’nın uzun vadeli hedefi, internet’in omurga depolama katmanı olmaktır. Verilerin özgür olması gerektiğine inanıyoruz. Kullanılmayan dünyanın Bit’lerinin özgürleştirmeyi ve gezegendeki en büyük depolama süper sunucusunu kurmayı hedefliyoruz.” şeklinde ifade kullanıldı.

SİACOİN’İN ÇALIŞMA ŞEKLİ NASILDIR?

Siacoin, Sia ağı için özel amaçlı bir para birimi olup, Sia ağa üzerinde dosya depolama sözleşmelerini yürütür. Bir host üzerinde anlaşmaya varılan bir süre ve üzerinde anlaşmaya varılan bir alanda dosyaları saklamak zorundadır. Daha sonra, anlaşmanın bitiminden sonra, ödeme Siacoin’deki Host’a gönderir. Host dosyayı kayıt ederse ödeme alamaz. Sia blok zincirindeki bu dosya sözleşmeleri hem Host’u hem de kullanıcının tatmin edilmesini sağlar.

SİACOİN’İN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Siacoin’in bilinen ve öne çıkan çok önemli özellikleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır;

 1. Piyasada faaliyet gösteren bulut depolama platformlarına kıyasla Sia’nın merkezsiz bulut depolama sistemi yüzde 90 daha az masraf çıkarır.
 2. Sia platformu dosyalarınızı önce şifreler, sonra merkezsiz bir ağa dağıtır. Özel şifrelenmiş anahtarları ve kişisel verilerinizi bizzat siz kontrol edersiniz. Geleneksel bulut depolama platformlarının aksine, harici bir şirket veya üçüncü bir parti kesinlikle dosyalarınıza erişemez veya dosyalarınızı kontrol edemez.
 3. Sia gerektiğinden daha büyük dosyaları dünyanın dört bir yanındaki Node’lara dağıtır ve dosyaları bu Node’larda depolar. Dolayısıyla tek bir noktada sorun çıkma ihtimalini ortadan kaldırır ve geleneksel bulut depolama platformlarının sunduğu hizmetle rekabet edebilecek bir hizmet sunar.
 4. Sia Blockchain temelli Sia marketi kullanıcılara depolama hizmeti sunan kişileri bir araya getirir. Oluşan rekabet ortamında kullanıcılar olası en düşük fiyatı öder. Kiracılar ödemeyi Siacoin’le yapar. Siacoin’ler ise kazanılabilir ve alınıp satılabilir.
 5. Tamamen açık kaynaklı Sia yazılımına lider yazılım mühendisleri katkıda bulunuyor. İddialı geliştiricilerden oluşan ekip de Sia API’ında inovatif uygulamalar geliştiriyor.

SİACOİN EKİP VE DANIŞMANLARI

CEO = David Vorick CEO haricinde Sia Core’un lider geliştiricisidir. Renselaer Politeknik Enstitüsünden Bilgisayar Bilimleri alanında lisans derecesini almıştır.

SİACOİN TEMEL GELİŞTİRİCİ = Johnathan Howell 10 yaşlarında programlamaya başladı. Temel işlevselliği etrafında iyi yapılmış, temiz ve kullanımı kolay bir UX sunmak için Sia’nın Front – end tarafından çalışıyor. Savannah Sanat ve Tasarım Koleji’nden mezun oldu.

OPERASYON ŞEFİ = Zach Herbert – Proje ve ürün yönetiminde uzmanlaşmıştır. Harvard Business School’da MBA eğitimini tamamladı ve Boston Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra mekanik mühendisliği okudu. 2017‘nin Ocak ayında Sia ekibi ile çalışmaya başladı.

KURUCU ORTAĞI = Luke Champine – Sia’nın temel geliştiricilerindendir. Luke David ile birlikte Rensselaer Politeknik Enstitüsünde öğrenim gördü. Sia üzerinde tam zamanlı çalışmak için üniversiteden ayrıldı.

SİACOİN ALIM – SATIM İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Siacoin alım – satım işlemini Türkiye’nin en çok kullandığı Binance internet sitesi üzerinden aşağıdaki yolları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Binance üzerinden Siacoin alım – satım işlemini gerçekleştirmek için öncelikli olarak binance.com adresine giriş yapmanız gerekmektedir. (Aşağıdaki “SATIN AL” yazılı fotoğrafın üzerine tıklayarak binance.com adresine giriş yapabilirsiniz.)

Binance internet sitesi olan www.binance.com adresine giriş yaptıktan sonra Binance üzerinden Siacoin alım – satım işlemini gerçekleştirmek için öncelikli olarak Binance’ye kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olama işlemini aşağıdaki yolları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

BiNANCE’YE NASIL KAYIT OLUNUR?

Binance’ye kayıt olmak için öncelikli olarak www.

.com adresine giriş yapın (Yukarıdaki “SATIN AL” yazılı fotoğrafa tıklayarak giriş yapabilirsiniz.)

Binance.com adresine girişiniz gerçekleştikten sonra kayıt işlemini gerçekleştirmek için sağ üstte bulunan “Kayıt Ol” yazısının üzerine tıklayın. Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfada sizden “E-posta” – “Şifre” – Şifre Onay” ve “Refferal ID (optional)” istenecektir. Bu bölümlere kişisel “E-posta” ve “Şifre”nizi girin. Bilgileri girdikten sonra Referal ID kısmını boş bırakabilirsiniz. Daha sonra alt kısımda bulunan “Binence’ye katılıyorum kullanım koşulları” yazılı kutucuğu işaretleyin ve en altta bulunan “Kayıt Ol” yazılı butona tıklayın. Tüm işlemleri gerçekleştirdikten sonra Binance tarafından girmiş olduğunuz E-posta adresine onay linki gönderilecektir. E-posta adresinize girip linki onayladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecektir.

BİNANCE ÜZERİNDEN SİACOİN SATIN ALMA İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN

Binance üzerinden Siacoin satın alma işlemini gerçekleştirmek için binance internet sitesine giriş yapın ve daha sonra aşağıdaki yolları takip edin.

 1. Binance ana sayfası üzerinde sol üstte bulunan “Borsa” yazısının üzerine gelin.
 2. Menünün alt kısmında çıkacak olan “Temel” yazısına tıklayın.
 3. Hangi kripto para ile Siacoin almak istiyorsanız sağ üstte bulunan “BTC” – “ETH” – “BNB” ve “USDT” seçeneklerinden size uygun olanı seçin. (Biz Bitcoin (BTC) ile anlatacağız)
 4. Daha sonra sağ üstte bulunan arama bölümüne “SC” yazın.
 5. Arama bölümünün alt kısmında çıkacak olan “SC/BTC” yazısının üzerine tıklayın.
 6. Sayfanın orta kısmında bulunan grafiğin alt kısmında yer alan “Satın Al SC” yazılı kutucuğun üzerine gelin.
 7. Kutucuğun içerisinde yer alan “Miktar” yazılı kutucuğun içine almak istediğiniz Siacoin miktarını yazın.
 8. Tüm işlemleri gerçekleştirdikten sonra en altta bulunan “Satın Al SC” yazılı kutucuğa tıklayarak Siacoin satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

BİNANCE ÜZERİNDEN SİACOİN SATMA İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN

Binance üzerinden Siacoin satın alma işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki yolları takip edin.

 1. www.binance.com adresine giriş yapın.
 2. Giriş sayfasının sağ üst kısmında bulunan “Giriş Yap” yazısının üzerine tıklayın.
 3. Karşınıza gelecek sayfada sizden E-posta adresi ve şifre istenecektir. Bu bölümlere kayıt olurken girdiğiniz E-posta ve şifreyi girin.
 4. Bilgileriniz girdikten sonra en altta bulunan “Giriş Yap” yazılı kutucuğa tıklayarak giriş işleminizi gerçekleştirin.
 5. Giriş işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra ana sayfanın sol üst kısmında bulunan “Borsa” yazılı menünün üzerine gelin.
 6. Menünün alt kısmında çıkacak olan “Temel” yazısının üzerine tıklayın.
 7. Karşınıza açılacak olan sayfanın sağ üst kısmında bulunan arama bölümüne “SC” yazın.
 8. Arama bölümünün alt kısmında çıkacak olan “SC/BTC” yazısının üzerine tıklayın.
 9. Daha sonra sayfanın orta kısmında bulunan grafiğin alt kısmında yer alan “Sat SC” yazılı kutucuğun üzerine gelin.
 10. Kutucuğun içinde bulunan Miktar” yazılı kutucuğun içine satmak istediğiniz Siacoin miktarını yazın.
 11. Tüm işlemleri gerçekleştirdikten sonra bilgilerinizi kontrol edin.
 12. Bilgilerinizi kontrol ettikten sonra en altta bulunan “Sat SC” yazılı kutucuğa tıklayın.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirerek satın almış olduğunuz Siacoin’leri hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde satabilirsiniz.

About aeditor

Check Also

ETHOS Coin Nedir? Ethos Satın Al!

ETHOS Coin nedir? ETHOS coin nasıl satın alınır? ETHOS satın alırken dikkat edilmesi gereken konular …