Home / Genel Siteler / Tarih Tekerrür Ederse Bitcoin 6.000 Dolar’ a Düşebilir!

Tarih Tekerrür Ederse Bitcoin 6.000 Dolar’ a Düşebilir!

Tarih Tekerrür Ederse Bitcoin 6.000 Dolar’ a Düşebilir!

Bitcoin (BTC) Cuma günü 6.800 dolara düştükten sonra,  yeniden yükseldi ve Bitcoin %8 bir artışla 7.080 dolardan işlem görüyor. Bu sıçrama boğalar için bir nebze  olumlu olsa da, özellikle  geçmiş yıllarda görülen 6.000 dolar  seviyesi göz önünde bulundurulursa , kripto para piyasasını kötü günler  yeniden gelebilir.

Analist  Bizans General; yakın bir zamanda, bir günlük Bitcoin grafiği için “bir varlığın aşırı alım, aşırı satım ya da arasında bir yerde alım yapılıp yapılmadığını izleyen bir salınım göstergesi olan Göreli Güç Endeksi” (RSI) not edildi. 25’i vurdu, yani aşırı satıyor.” Bunun açılımı : Bitcoin‘ in bir günlük RSI’si nadiren 30’un üstüne çıkar  ve normalde 20 seviyelerinde gezinir .Yani, Bitcoin’ in mevcut fiyat seviyelerinden daha düşük bir seviyeye düşmeye devam etmesi ihtimali yüksek.

10 yıllık Bitcoin tarihine bakıldığında Bitcoin uç noktalara indiği kadar zirveleri de gördü. Tarih yeniden tekerrür eder mi bilinmez ancak şu bir gerçek ki, bir takım analist ve yapılan FilbFilb’ in anketi de göz önüne alınırsa yatırımcıların da bir çoğu Bitcoin’ in düşeceği konusunda hem fikir. Analist FilbFilb’ in Telegram adlı program aracılığı ile halka açık yaptığı anket sonucuna göre katılan 2.400 kişinin % 60 ‘ ı Bitcoin’ in düşeceğini düşünüyor. Bunun yanında kalan % 40 ise hala umutlu ve Bitcoin’ in yeni bir hamle ile yükseleceğine inanıyor.

Bitcoin zorlu bu süreçleri ne zaman atlayıp yeniden yatırımcıların yüzünü güldürecek seviyeye gelecek bilinmiyor ancak, yıl sonu olması ile beraber beklenen 2020 yılı Mayıs Ay’ ı halving’ e kadar daha bir çok rakam tahminlerine maruz kalacak.

 

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …