Home / Kripto Paralar / Tezos (XTZ) Nedir? – Tezos Satın Al!

Tezos (XTZ) Nedir? – Tezos Satın Al!

Tezos nedir? Tezos nasıl satın alınır? Tezos coin satın alırken hangi konulara dikkat edilmeli? Değer bakımından Tezos kripto para birimleri sıralamasında kaçıncı sırada? Ayrıca Tezos kripto para birimleri arasında neden bu kadar önemli ve Tezos’u bu kadar önemli kılan faktörler nelerdir? Dünya üzerinde kaç adet Tezos bulunmakta ve Tezos coin’in kaç adeti piyasada kullanımda? Kısaca Tezos coin hakkında bilmedikleriniz ve bilmeniz gereken bütün konu başlıkları aşağıda verilmiştir. Dilerseniz sitemiz aracılığıyla diğer kripto para birimleri hakkında sitemizin diğer bölümleri ziyaret ederek tüm kripto para birimleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Tezos (XTZ) Nedir? Tezos Hakkında!

Tezos hakkında biraz bahsedecek olursak. Tezos coin dünyasında ne fazla yeni nede fazla eskidir. Çıkış tarihi olarak 2015 senesinden bu yana gerçekçilik altyapısı ile piyasada merkezi olmayan bir blok zinciri ile tanınmaktadır. Akıllı sözleşmeler olarak Ethereum’u kullanmaktadır. Kullanıcı bakımından Tezos hala yatırımcıların dikkatini çeken bir kripto para birimidir.

İleriye dönük olarak teknolojinin son hızlı gelişmesi ve ilerlemesiyle birlikte yeni ve güçlü teknolojisi olan kripto para birimleri tercih edilmekte. Tezos gibi altcoinler kullanıcı bakımından yeni başlayanlar için haylice uygunluk gösteren bir para birimidir. Örnek olarak bir Bitcoin’i değeri yüksek olduğundan herkes alamayabiliyor ama diğer altcoinleri yeni başlayanlar dahil gerek değer yönünden gerek işlemci bakımından kullanmak haylice kolaydır.

Tezos coin’in kısaltılmış diğer ismi ise XTZ’dir. XTZ’nin kurucusu ise Arthur ve Kathleen Breitman. Tezos Blockchain teknolojisiyle destekli bir kripto para birimidir. Blockchain’e destek veren isim ise Vincent Bernadooff’, Benjamin Canou, Bozman Çağdaş gibi eskiplerden oluşur. Dijital madencilik ve sanal para birimi olan Tezos piyasa da değer sıralamasına bakıldığığında zaman zaman inişler ve çıkışlar yaşanmasına rağmen 18’inci sırada yer almakta. Buda coin’ler sıralamasında iyi bir değerde demektir.

Değer ve piyasa bakımından şunu belirtmek gerekir ki, piyasa sıralamasına Tezos da dahil edilmek üzere şu anda dünya da yaklaşık olarak 1000 civarında kripto para birimi bulunmakta. Ayrıca bu sıralama gün geçtikçe artmakta. Bu sıralamadan sonra altcoinlerin toplam piyasa değerini düşünecek olursak. Yapılan araştırmalar sonucunda şu ana kadar çıkan piyasada ki kripto para birimlerinin değerinin 200 milyar dolardan daha çok olduğu söylenmekte. Tezos’un yeniden atağa kalkması ve ileriye dönük neler yapabileceğini ise hepimiz ilerleyen zamanda göreceğiz.

Tezos Nasıl Satın Alınır?

Tezos nasıl satın alınır? Tezos coin satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Tezos coin alırken hangi yol izlenmeli? Tezos alım, satım ve takas gibi işlemlerde hangi para borsası daha güvenli ve hangi para borsasını seçmeliyim? Bu tür aklınıza takılan bütün soru işaretlerinin cevabı aşağıda verişmiştir.

Öncelikle Tezos nasıl satın alınır ve Tezos satın alırken hangi konulara dikkat edilmeli bunun cevabını yazalım. Para borsası deyince akla ilk gelen Binance oluyor. Binance dünyadaki bütün kripto para birimlerine ev sahipliği yaptığı gibi Tezos için de özel bir para borsasıdır. Para borsaları arasında en ön planda bulunan Binance’nin en önemli özelliklerinden birisi de güven ve gizliliğe fazlasıyla önem vermesidir. Ayrıca devleşmiş para birimleri arasında Bitcoin, Ethereum gibi para birimlerini de Binance üzerinden işlem yapmaktadır.

Kripto para alım, satım konusuna değinmişken, Şu anda dünya üzerinde çok sayıda para borsası bulunmakta. Yalnız, kripto para birimlerini alım, satım yapan sayılı şekilde para borsası bulunmakta. Bu para borsalarının ise en başında şu anda Binance gelmekte. Binance ile yapacağınız bütün işlemleri özel beslediği cüzdan sayesinde ve Binance güvencesi ile hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde noktalaya bilirsiniz.

Diğer bir bakımdan teknolojinin hayatımıza girmesiyle birlikte yaşamın bayağı rahatladığı görmekteyiz. Kripto para birimleri ve borsaları da diğer teknolojik aletlerin hızlılığı gibi her hangi para borsası yada kripro para birimlerinin işlemsel olarak faaliyetleri güçlü olan daha çok değer kazanmata. Diğer bir bakışla Tezos’un altyapı hizmetleri ileriye dönük tasarlanmıştır. Sizlerde Binance ile işlem yapmak için yukarıda bulunan “Satın Al” kutucuğuna tıklamanız yeterli olacaktır. Satın al kutucuğuna tıklamanız halinde sistem sizi otomatik olarak Binance’nin web sistemine yönlendirecektir. Burada yapacağınız bütün işlemleri Binancenin size verdiği güvenle gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Girisyap.com güvenli alışverişler diler…

About beditor

Check Also

ETHOS Coin Nedir? Ethos Satın Al!

ETHOS Coin nedir? ETHOS coin nasıl satın alınır? ETHOS satın alırken dikkat edilmesi gereken konular …