Home / Genel Siteler / Ticaret Devi Alibaba Bitcoin İle Ödül Yağdırdı!

Ticaret Devi Alibaba Bitcoin İle Ödül Yağdırdı!

Ticaret Devi Alibaba Bitcoin İle Ödül Yağdırdı!

Çin e-ticaret devi Alibaba, Bitcoin (BTC) ile alışveriş uygulaması Lolli’yi ödüllendirdi ve alışveriş yapanların Bitcoin’ de % 5 geri kazanmalarını sağladı. Alibaba müşterileri, şimdi “çevrim içi binlerce ürünü” alışveriş yaparken 0.00000001 Bitcoin değerinde en küçük Bitcoin para birimi olan Satoshis’i (sats) alabilirler.

Dünyanın En Büyük Perakendecisi ve Bir Günlük Alışveriş Etkinliği!

Ortaklık, 11 Kasım’da Çin’de kutlanan ve dünyanın en büyük bir günlük alışveriş etkinliği olarak kabul edilen bir alışveriş tatili olan Singles Day’te ilan edildi. Lolli’ye göre, Alibaba müşterileri 2018’de Bekarlar Günü’nde 31 milyar doların üzerinde para harcamıştı. Lolli CEO’su ve ortak kurucusu Alex Adelman, yeni hareketin Lolli için bir dönüm noktası ortaklığı olduğunu ve Alibaba’ nın dünyadaki en büyük perakendeci ve e-ticaret şirketi olduğunu belirtti ve ;

 “Ortaklığımız, kullanıcıların çevrim içi ortamda her gün milyonlarca üründe ücretsiz Bitcoin kazanmalarına olanak tanıyor. Muhtemelen bu ortaklığın en önemli parçası, tüm dünyayı ticaret yoluyla bağlama misyonumuzu desteklemesi. ”

Özellik Yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ nde Kullanılabilir!

Bir Coindesk raporuna göre, yeni program sadece Amerika Birleşik Devletleri’ nde satın alınabilecek. Lolli’nin iletişim müdürü Aubrey Strobel’in Çin’deki sakinlerin katılamayacağını ve ürünlerin Çin’den ABD’ li kullanıcılara gönderileceğini iddia ettiği bildirildi.

Raporda, Adelman, firmanın 2020’de küresel olarak genişleme planlarını vurguladı ve ortaklığın Çin ile ABD’yi Bitcoin ve ticaret yoluyla birbirine bağlamak için harika bir ilk adım olduğunu vurguladı.

Bugünün erken saatlerinde Cointelegraph, en eski Bitcoin alışveriş ödüllü uygulamalarından biri olan Fold’un, ev paylaşımı devi Airbnb’nin bugün desteğini aldığını bildirdi. Yeni özellik sayesinde, Fold kullanıcıları her konaklamada ve platformda rezerve edilen her deneyimde Bitcoin’ de % 3 geri kazanabilir. Uygulamaya, belirli bir markaya bağlı olarak ABD, Avustralya, Kanada, İrlanda, Meksika ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere seçilen ülkelerde çalışır.

Alibaba’ ya gelince, Çin’in perakende devi bugüne kadar Bitcoin’ le dost değildi. 10 Ekim’de, Alibaba’nın dijital ödeme kolu Alipay, Bitcoin’ e bağlı olduğu belirtilen tüm işlemleri yasaklayacağını doğrulayarak Bitcoin’ e olan olumsuz tutumunu yineledi.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …