Home / Genel Siteler / YDS-3- Başvurusu Ücreti Ne Kadar? YDS-3- Başvurusu Nasıl Yapılır?

YDS-3- Başvurusu Ücreti Ne Kadar? YDS-3- Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

YDS-3- Başvurusu Ücreti Ne Kadar? YDS-3- Başvurusu Nasıl Yapılır?

YDS-3- ( Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı ) başvuruları başladı. 9 Ekim 2019 tarihin de başlayan başvuru tarihi 16 Ekim 2019 itibarı ile de sona erecek. ÖSYM tarafından yapılan bu sınav yine ÖSYM’nin resmi web sitesi ( ais.ösym.gov.tr adresi üstünden online yapılacak.  Ya da ÖYSM bürolarında da yapılabilir.

 

 YDS-3- Başvuru Ücreti Ne Kadar?

YDS-3-3 Başvuru ücreti olarak sınava girmek isteyen adaylardan “ 120” Türk Lirası alınacak. Alınacak olan “ 120 “ Türk Lirası İnternet üzerinden veya anlaşmalı olan bankamatikler aracılığı ile temin edilecektir.

YDS-3- 2019 Sınav Kaç Dakika Olacak?

YDS-3- Sınav Süresi “ 180 “ dakikadır. Ve sadece İngilizce dilinden yapılacaktır.

 

YDS-3- ülkemizde ve uluslar arası eğitim alanında dünya genelin de uygulanan sınavlar da yüksek puan alan öğrencilere yönelik özel olarak hazırlık programları bulunan bir sınavdır. YDS hazırlıkta eğitimleri de bunlardan biridir. YDS hazırlık programlarında normal İngilizce eğitimlerden farklı olarak yalnızca o sınava yönelik eğitimlere adapte olunur. Eğitimler sınavlar konusun da uzman eğitimlerle birlikte geçmişten bu güne  uygulanan sınavların yakın takibinden gelen tecrübe ile hazırlanan sınav mantığının en iyi şekilde öğrenciye aktarıldığı  üst düzey kaliteli ve geniş çaplı  içerikli eğitim ile donatılarak verilmektedir.

YDS Sınavın da Puanlama Sistemi Nasıl?

4 yanlış 1 doğruyu götürme olayı YDS sınavını kapsamıyor.  YDS sınavın da her sorunun değeri  “ 1,25 “ puandır. 

Şayet YDS’ ye aynı dilden bir kereden fazla girerseniz ve farklı farklı puanlar almanız durumun da aldığınız en yüksek puan geçerli olacaktır ve diğer puanlar da dikkate alınmaz.

 

 

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …