Home / Genel Siteler / Yeni Bitcoin Kimlik Doğrulama Hayata Geçirildi!

Yeni Bitcoin Kimlik Doğrulama Hayata Geçirildi!

 

Yeni Bitcoin Kimlik Doğrulama Hayata Geçirildi!

 

Bitcoin Lightning Network kimlik doğrulama aracı, Lightning uygulamalarının (Lapps) küratörlüğünü seçtiği bir web sitesi olan Lapps.com’da yayına girdi. Bu, kullanıcıların Google veya Facebook gibi güvenilir bir üçüncü taraf kullanmak yerine “Yıldırım ile Oturum Açma” anlamına gelen yeni bir kimlik doğrulama ile giriş yapabilecekler.

Kimlik doğrulama aracı bir Bitcoin ödeme şirketi olan Open Node’da yazılım mühendisi Rui Gomes tarafından oluşturuldu. Çevrimiçi kimlik doğrulamasının hala zor bir sorun olduğuna inanıyor Ruj Gomes, bu da kullanım kolaylığı için gizliliğinizi esas alıyor. Bunun yerine, güvenilir bir üçüncü taraf gerektirmeyen bir “Kimlik Kanıtı” sağlamak için Yıldırım Kimlik Doğrulaması oluşturdu. Web3 olarak bilinen ve gelişmekte olan ademi merkeziyetçi internette web sitelerine ve uygulamalarına giriş yapmak için uygun bir yöntem olabilir.

“Çevrim içi kimlik doğrulama hala çözülmemiş bir sorundur. Web platformlarının çoğu gizliliğinizi tehlikeye atan sosyal oturum açma yöntemlerini kullanır veya unutması kolay basit e-posta / şifre kombinasyonlarını kullanır. Yıldırım Kimlik Doğrulaması bu sorunu, herhangi bir özel bilgiden vazgeçmeden kimlik doğrulamanıza izin vererek çözer ”dedi.

Bitcoin dünyasına bir yenilik daha geldi. Diğer kripto paralardan alt coin’lerin bir kısmı Bitcoin’e göre daha güvenli ve gizliliğin esasına daha dikkat çekerken Bitcoin’e gelen bu yenilikçi ve yatırımcıya kolaylıklar sağlayacak güvenli giriş yine Bitcoin’in liderlik vasfına yakışır bir biçimde hayata geçirildi.  Bu adım ile Bitcoin’i geride bırakan bazı alt coinler ile arasındaki farkı da kapatıyor Bitcoin. Henüz hayata geçirilen tek site ise Lapps.com . İlerleyen zamanlar da hangi siteler için geçerli olacağı hakkında henüz bilgi verilmedi.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …