Home / Kripto Paralar / Zcash (ZEC) Nedir? – Zcash Satın Al!

Zcash (ZEC) Nedir? – Zcash Satın Al!

Zcash nedir? Zcash nasıl satın alınır, Zcash  hakkında bilmedikleriniz ve bilmeniz gereken bütün konular, Zcash dijital paranın işletim sistemi olarak çalışma özelliği, Zcash coin’in piyasadaki değeri ve Zcash kripto’nun coin sıralamasında kaçıncı olduğu gibi soruların cevabını sitemiz aracılığıyla sizlere aktaracağız.

Zcash (ZEC) Nedir?

Zcash ve diğer coin’ler son zamanların en gözde haberleri arasında yer almakta ve aynı zamanda insanların merak ettiği bir konu haine gelmekte. Son zamanlarda moda haline gelen kripto paralar yani coin’ler, yatırımcıların kafasını epeyce karıştırmış durumda. Altcoinlerin çok hızlı bir şekilde türemesiyle beraber, coin piyasasında da iniş çıkışlar haylice farklılık göstermekte. Piyasanın canlanmasıyla birlikte Zcash  kripto para birimi de fazlasıyla değer göstererek coin piyasasında 22’nci sırada kendi yerini korumakta. Zcash’ın Dünya sıralamasına baktığımız da 500’ü aşkın coin arasında iyi bir sıralamada diyebiliriz.

Zcash’ın diğer kısaltılmış ismi (ZEC)’tir.  Zcash madencilik bakımından oldukça zengindir. Zcash izinsiz ve açık permissionless bir kripto dijital paradır. Zcash diğer coin’lerden farklı yönleride bulunmaktadır. Örnek olarak ; Bitcoin bir dijital para iken Zcash daha özel bir kripto paradır. İşletim sistemi üzerinden yapılan işlemleri bir Bitcoin’de herkes görebilirken, Zcash’ı herkes göremez. Geçtiğimiz yıla oranla bir Bitcoin’in pazar payı 227 milyar dolar’ken Zcash’ın pazar payı 826 milyon dolar’dır. Ayrıca piyasaya sürüm tarihi Ekim 2016 olmasına rağmet bu kadar kıs abir zaman çerçevesi içerisinde iyi gelişmiş durumda.

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte yeni yeni çıkan coin’lerin işletim sistemleri ve çalışmaları eski coin’lere göre bayağı geliştirilmiş durumda. Mesela bir Bitcoin’in üretimi çok pahalıya mal olurken sonradan çıkan altcoinler’in çok daha ucuza yapılabildiğini gözlemlemekteyiz. Zcash’ta diğer coin’lerden biraz daha farklı sıfır-bilgi dediğimiz (zero knowledge) yeni bir sistem teknoloji kullanmakta.

Zcash (ZEC) Alım, Satım?

Zcash kurulum olarak pek fazla eskiere dayanmasa da, piyasaya çıktığı ilk tarihten beridir varlığını tüm Dünyaya duyurmuş ve kanıtlamış bir alt coindir. Son zamanların haber bölümünde sıkça duyduğumuz kripto paralar, yayınlanan haberlerin de ilgi odağı haline geldi. Kripto coin’ler İnternet web sayfaları üzerinden alım, satım, takip ve tasak işlemleri yapılmaktadır. Her coin’de olduğu gibi Zcash’ın da alım, satım, takip ve takas işlerinin yapıldığı bir web site bulunmaktadır.

Satın alma ve takas işleri gibi alanda Dünya’nın en büyük para borsaları arasında birinci sırada yerini alan Binance, hemen hemen bütün coin’lerin alım, satım ve takas, takip işlerine ev sahipliği yapmakta. Aynı zamanda önemli yer arz etmekte. Binance sayesinde her hangi bir dijital kripto para birimini başka bir para birimine geçirmek, taşımak veya borsa üzerinden her hangi bir işlem yapmak için kullanilabilecek en büyük ve ölçeklenebilir bir para borsasıdır. Bu konuya örnek verecek olursak; Diyelimki bir miktar Zcash’ınız var ve bu Zcash’ınızı her hangi bir para birimine dönüştürmek istiyorsunuz, Binance para borsası sayesinde işlemleriniz hem kısa bir zaman içerisinde yapılabiliyor hemde başka bir para birimine dönüştürüp öylece de kulanabiliyorsunuz. Aynı zamanda işlemleri yaparken de maliyet bakımından düşünecek olursa, hem ucu hemde güvenilir bir şekilde işlem yapma olanağı sunmakta. Binanceyle işlem yapmak için gereken tek şey, yukarıda bulanan “Satın Al” kutucuğuna tıklamanı ve gerekli bilgileri doldurup işlemlerinizi yapmaya başlamanız. Binance güvencesiyle yapacağınız bütün işlemleri hızlı ve güvenilir bir şekilde hemde ücret bakımından uyguna noktalayabilirsiniz.

About beditor

Check Also

ETHOS Coin Nedir? Ethos Satın Al!

ETHOS Coin nedir? ETHOS coin nasıl satın alınır? ETHOS satın alırken dikkat edilmesi gereken konular …