Home / Kripto Paralar / Binance Giriş Yap – Üye Ol

Binance Giriş Yap – Üye Ol

Binance nedir? Binance’ye nasıl giriş yapılır? Binance ile kripto para birimi nasıl satın alınır? Tüm bu bilgilere ve daha fazlasına sitemiz aracılığıyla kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Binance internet sayfasına giriş yapmak için alttaki Binance yazılı fotoğrafa TIKLAYIN!

BİNANCE NEDİR?

Binance 2017 yılında kurmuş olup, kripto para alım-satım işlemlerinin gerçekleştiği web internet sitesidir. Binance kullanımı en kolay Coin borsası olduğu için Türkler arasında en fazla popüler olan coin borsasıdır. Aynı zamanda hızlı Bitcoin transferi ile de göz doldurmaktadır. Binance kullanımı kolaylaştırıp her daim yanınızda olmak için mobil App’i de bulunmaktadır. Basit ve ileri seviye olmak için 2 farklı arayüz sunmaktadır.

BİNANCE’YE NASIL KAYIT OLUNUR?

Binance internet adresine kayıt olmak için öncelikli olarak Binance kayıt olma sayfasına giriş yapın. (Kayıt olma sayfasına giriş yapmak için TIKLAYIN! )

Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfada sizden “E-posta, Şifre, Şifre Onay” istenecektir. Bu bölümlere kişisel E-posta ve şifrenizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra alt kısımda bulunan “Binance’ye katılıyorum Kullanım koşulları” yazılı kutucuğu işaretleyin. Daha sonra alt kısımda bulunan “Kayıt Ol” yazılı kutucuğa tıklayın. Kutucuğa tıkladıktan sonra karşınıza pazıl onay sistemi gelecektir. Bu bölümde karşınıza gelecek olan pazıl parçasını pazılın boş bırakılan yerine sürükleyip bırakın. Bu bir tür onay şeklidir. Daha sonra Binance, girmiş olduğunuz E-posta adresine onay gönderecektir. E-posta adresine girip Binance tarafından gönderilen linki onaylamanız gerekmektedir. Onay işlemini gerçekleştirdikten sonra kayıt işleminiz başarıyla gerçekleşmiş olacaktır. Binance internet sitesine kullanıcı adresini ve şifreyi girip giriş yapabilirsiniz.

BİNANCE’YE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

Binance’ye kayıt işleminizi tamamladıktan sonra tarayıcınızın arama motor bölümüne “Binance” yazın ve aratın. Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfanın en üstünde bulunan Binance.com adresine giriş yapın. Daha sonra girmiş olduğunuz adreste sizden “E-Posta” ve “Şifre” istenecektir. Bu bölümlere kayıt olurken girmiş olduğunuz E-Posta adresini ve Şifrenizi girin. E-Posta ve şifrenizi girdikten sonra altta bulunan “Giriş Yap” yazılı kutucuğa tıklayarak giriş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

BİNANCE SİTE İÇERİĞİNDE NELER BULUNMAKTADIR?

Binancenin internet sitesinin içeriğinde zengin menüler ve dolgun içerikler bulunmaktadır. Bu menüler ve içerikleri şu şekildedir;

BORSA MENÜSÜ; Borsa menüsünün içeriği “Temel” ve “Gelişmiş” olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Temel bölümü; Temel bölümünün içeriğinde temel borsa grafiği göstermektedir. Bu bölüm üzerinden Binance’nin temel hareketlerini izleyebilirsiniz.

Gelişmiş Bölümü; Gelişmiş bölümünün içeriğinde ise gelişmiş borsa grafiği göstermektedir. Bu bölüm üzerinden Binance borsa hareketlerini gelişmiş bir şekilde izleyebilir, işlemlerinizi borsa hareketlerine göre yapabilirsiniz.

LABS MENÜSÜ; Labs Türkçe’si Laboratuvar’dır. Labs menüsü Binance Laboratuvarı’nın Blok Zinciri teknolojisinin inkübatörüdür.

LAUNCHPAD MENÜSÜ; “BREAD-BNB Oturumu“, “Ek-ETH Oturumu”, “GIFTO-BNB Oturumu” ve “GIFTO-ETH Oturumu” açabilir bu oturumlar içerisindeki hesabınız üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca, LaunchPad menüsü üzerinden “Aply to Launch (Lansman Uygula)” kutucuğuna tıklayın ve karşınıza gelecek olan sayfada bulunan “Bin Ladin Launchpad Başvuru Formu”nu doldurarak başvuru işleminizi gerçekleştire bilirsiniz.

İNFO (BİLGİ) MENÜSÜ); İnfo (Bilgi) menüsüne tıklayarak dünya genelindeki tüm kripto para birimlerinin hesap hareketlerini görebilir ve bilgi edinebilirsiniz.

FONLAR MENÜSÜ; Fonlar menüsü üzerinde 4 bölüm bulunmaktadır. Bunlar “Bakiyeler”, “Yatırılanlar”, “Çekme”, “İşlem Geçmişi” bölümleridir.

Bakiyeler Bölümü; Bakiyeler bölümü üzerinden bakiyenizi görebilir, Kripto hesaplara para yükleyebilir, Kripto hesaplarda para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yatırılanlar Bölümü; Yatırılanlar bölümü üzerinden Kripto hesaplara ne kadar para yatırdığınızı görebilir ve inceleyebilirsiniz.

Çekme Bölümü; Çekme bölümü üzerinden Kripto hesaplardan çekilen paraları görebilir veya çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İşlem Geçmişi Bölümü; İşlem geçmişi bölümü üzerinden yaptığınız tüm yatırma, çekme işlemlerinizin geçmişini görebilirsiniz.

TEKLİFLERİM MENÜSÜ; Tekliflerim menüsü üzerinde 3 bölüm bulunmaktadır. Bunlar, “Açık Teklifler”, “İşlem Geçmişi”, “Alım-satım geçmişi” bölümleridir.

Açık Teklifler Bölümü; Açık teklifler bölümü üzerinde, Kripto hesaplara yapmış olduğunuz teklifler görünmektedir. Bu bölüm üzerinden Kripto hesaplara yapmış olduğunuz teklifleri görebilir ve inceleyebilirsiniz.

İşlem Geçmişi Bölümü; İşlem geçmişi bölümü, geçmişte Kripto hesaplara yapmış olduğunuz tekliflerin bulunduğu bölümdür. Bu bölüm üzerinden geçmişte Kripto hesaplara yapmış olduğunuz teklif işlemleri görebilir ve inceleyebilirsiniz.

Alım – satım Geçmişi Bölümü; Alım – satım geçmişi bölümü, geçmişte teklif vererek gerçekleştirdiğiniz alım-satım işlemlerinizin bulunduğu bölümdür. Bu bölüm üzerinden geçmişte teklif vererek gerçekleştirdiğiniz alım – satım işlemlerinizi görebilir ve inceleyebilirsiniz.

BİZE KATILIN MENÜSÜ; 

SPPORT (DESTEK) MENÜSÜ; Destek menüsü üzerinde “Duyurular” ve “SSS” bölümleri bulunmaktadır.

Duyurular Bölümü; Duyurular bölümü içeriğinde “Yeni İlanlar” ve “Son Haberler” bulunmaktadır. Bu bölüm üzerinden Binance hakkındaki yeni ilanları ve son haberleri görebilir ve inceleye bilirsiniz.

SSS Bölümü; SSS bölümü üzerinden “Mevduat çekimi”, “Ticari”, “Hesap erişimi”, “İki faktörlü kimlik doğrulama”, “Güvenlik”, “Çeşitli”, başlıkları ve açıklamaları bulunmaktadır. Bu bölüm üzerinden, mevduat çekimi, ticari, hesap erişimi, iki faktörlü kimlik doğrulama, güvenlik ve çeşit gibi konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

HABERLER MENÜSÜ; Haberler menüsü, Binance hakkındaki haberlerin ve ilanların bulunduğu bölümdür. Bu bölüm üzerinden Binance’yle ilgili Yeni İlanları ve Son Haberleri görebilir, okuyabilir ve inceleyebilirsiniz.

BİNANCE ÜZERİNDEN ALIM – SATIM İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Binance üzerinden alım – satım işlemini gerçekleştirerek kâr yapmak için borsa hareketlerini çok sıkı ve dikkatli bir şekilde takip etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde zarar edebilirsiniz.

ALIM İŞLEMİ

Binance internet sitesi üzerinden alım işlemini gerçekleştirmek için en üstte bulunan “Borsa” menüsüne tıklayın. Daha sonra karşınıza borsa hareketleri ve borsa grafiği gelecektir. Grafiğin altında bulunan “Satın Al BNB” formunun üzerine gelin. Daha sonra formda bulunan “Fiyat” bölümüne almak istediğiniz kripto para miktarını yazın. Fiyatı yazdıktan sonra bir altta bulunan “Miktar” yazılı kutucuğa almak istediğiniz kripto paranın miktarını yazın. Bu bilgileri yazdıktan sonra toplam miktar en alttaki “Toplam” yazılı kutucuğa otomatik olarak yazılacaktır. Satın alma işlemini tamamlamak için alt kısımda bulunan “Satın Al BNB” yazılı kutucuğa tıklayarak satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

SATIM İŞLEMİ

Binance internet sitesi üzerinden satım işlemini gerçekleştirmek için en üstte bulunan “Borsa” menüsüne tıklayın. Daha sonra karşınıza borsa hareketleri ve borsa grafiği gelecektir. Grafiğin alt kısmında bulunan “Sat BNB” formunun üzerine gelin. Daha sonra formda bulunan “Fiyat” bölümüne satmak istediğiniz kripto paranın fiyatını yazın. fiyatı yazdıktan sonra bir alt bulunan “Miktar” yazılı kutucuğa satmak istediğiniz kripto paranın miktarını yazın. Satılacak olan kripto para  toplamı otomatik olarak en altta bulunan “Toplam” yazılı kutucukta hesaplanacaktır. Daha sonra satım işlemini tamamlamak için en alt kısımda bulunan “Sat BNB” yazılı kutucuğa tıklayarak satım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

BİNANCE PARA YATIRIM İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Binance’ye para yatırmak için üst kısımda bulunan “Funds” kısmının üzerine gelin ve yazının altında çıkacak olan “Deposits/Withdrawals” yazısının üzerine tıklayın. Daha sonra göndermek istediğiniz para birimini bulun ve yanındaki “Deposit” düğmesine tıkayın. Size verilecek olan cüzdan adresini kopyalayın. Daha sonra platformda işlem yapmaya başlamak için paranızı bu adrese gönderebilir ve seçmiş olduğunuz para birimi üzerinden paranızı çekebilirsiniz.

NOT: Binance’ye sadece Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralar gönderebilirsiniz. Eğer kripto paranız yoksa Türkiye merkezli borsalardan satın alabilir, alış-satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

About aeditor

Check Also

ETHOS Coin Nedir? Ethos Satın Al!

ETHOS Coin nedir? ETHOS coin nasıl satın alınır? ETHOS satın alırken dikkat edilmesi gereken konular …