Home / Genel Siteler / Bitcoin Son Durum ve Genel Analiz!

Bitcoin Son Durum ve Genel Analiz!

Bitcoin Son Durum ve Genel Analiz!

Bitcoin (BTC), en son ani artışın bir gecede artmaya başlamasından sonra 1 Aralık’ta 7.250 – 7.400 dolar seviyesi arasında destek gördü.

Coin360’tan elde edilen veriler, haftanın başlarında elde ettiği kazançların neredeyse % 30’unu yakalayan en büyük şifreleme para birimini göstererek, basında 7,790 dolar yerel seviyesinden 7,300 dolar seviyesine geriledi. Bitcoin’ in dezavantajı için 24 saatlik % 6’lık kayıplara eşittir, bu da destek gücünü 7.000 dolar ‘da test edeceğine dair işaretler vermeye başladı. Daha önce, Bitcoin birkaç gün içinde yaklaşık 1.300 dolar ‘lık yükselmeden önce 6.500 dolar düşük ayın en düşük seviyesini gördü.

Basın saatlerinde, parite geçen pazar ile aynı seviyede işlem görüyordu.

Şimdi, analistler kısa vadeli momentumu yukarı veya aşağı yönde etkileyebilecek faktörler arıyorlardı. Özellikle, Michaël van de Poppe, Bitcoin vadeli işlem piyasalarında muhtemel bir boşluğa sebep oldu. Bitcoin fiyatı, vadeli işlem ticareti seansının bittiği ve bir başkasının başladığı yere düşen fiyatı “doldurma” eğilimindedir. Pazar gününün düşmesinden sonra, CME’nin sözleşmelerinin Cuma günü işlemlerini 7.805 dolar ‘da bitirmesi üzerine van de Poppe, yeni bir boşluğun açılabileceğini belirtti. Bu sayede Bitcoin tekrar 8,000 dolar ‘a yükselecek. Geçen hafta, 7.200 dolar ‘lık bir boşluk aynı şekilde hızla doluydu.

Vadeli işlem analizi, bu hafta CME’nin cuma günü gerçekleştirdiği aylık sözleşmelerin ardından karışık sonuçlar verdi. Veriler , Bitcoinin ödemeleri takiben büyük olasılıkla kazanacağını öne sürdü, ancak şimdiye kadar muhalif bir fiyat yörüngesi pazarları karakterize etti.

Bununla birlikte, vadeli işlemler yatırımcıları arasındaki genel duyarlılık yükselişini sürdürmekte ve rakip Bakkt’ın geçtiğimiz hafta kendi aylık sözleşmeleri için günlük hacimlerini kaydettiği görülüyor.

Bu arada Altcoin pazarları 24 saat boyunca hayal kırıklığına neden oldu ve birçok büyük kripto para birimi% 5 civarında arttı.

Pazar payına göre en büyük altcoin olan Ether (ETH),% 4.2 düşüşle 147 dolar ‘a gerilerken, diğerleri daha da kötüye gitti. Örneğin Litecoin (LTC)% 6.1 oranında azaldı.

 

Genel kripto para birimi pazarı bonosu 198.7 milyar dolardı ve Bitcoin’in payı% 66.6 oranında.

About robot

Check Also

Coinbase, Yasa dışı Bitcoin Aktivitesiyle Mücadele İçin Platformun Patentini Aldı!

Coinbase, Yasa dışı Bitcoin Aktivitesiyle Mücadele İçin Platformun Patentini Aldı! Kripto değişimi Coinbase, gölgeli kullanıcı …