Home / Genel Siteler / Coinbase, Yasa dışı Bitcoin Aktivitesiyle Mücadele İçin Platformun Patentini Aldı!

Coinbase, Yasa dışı Bitcoin Aktivitesiyle Mücadele İçin Platformun Patentini Aldı!

Coinbase, Yasa dışı Bitcoin Aktivitesiyle Mücadele İçin Platformun Patentini Aldı!

Kripto değişimi Coinbase, gölgeli kullanıcı hesaplarını otomatik olarak bloke eden kendi kendine öğrenen bir yasal uyumluluk platformunun patentini aldı.

19 Kasım’da Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlanan patentte, otomatik bir sistem ve yasal standartlara uymayan hesapları müştereken tanımlayan uygun bir değerlendirme mekanizması açıklanmaktadır. Özellikle, yasa dışı faaliyetlerden şüphelenilenler. Her hesap daha sonra birçok faktör tarafından belirlenen kendi uyum puanını alır. Örneğin, bölümlerden biri yaş, konum, hesap bakiyesi, işlem hacmi, doğrulama geçmişi ve platforma erişmek için kullanılan cihazların sayısı gibi kullanıcı verilerini içerir.

Sistem ayrıca, “iyi” veya “kötü” olup olmadığını belirlemek için ilgili hesaba ilişkin genel geçmişi ve yasal uygunluk kontrollerinin sayısını da göz önünde bulundurur. İkinci gruba ait sayılan tüm hesaplar otomatik olarak engellenir.

Ayrıca, “şüpheli” bir hesap 2.000 ABD dolarından fazla bir işlem yaparsa, ilgili tüm bilgiler kolluk kuvvetlerine iletilir. Bununla birlikte, kullanıcı otomatik sistem tarafından yanlış bir şekilde engellenmesi durumunda kararı tartışmaya itiraz etme ve hesabının kilidini açma şansına sahip olacaktır.

Sistemin topladığı verilerden sürekli öğrenmesi ve referans modelini “iyi” bir hesap için güncellemesi gerekiyor. Şu anda, Coinbase’in yeni patentli sistemini uygulamak isteyip istemediği henüz belli değil.

Yasal uyumluluk ve müşterinizi tanıyın (KYC) prosedürleri, kripto borsalarının çeşitli finansal düzenleyicileri yatıştırmaya yönelik girişimlerinde önemli bir rol oynamaktadır. Ancak tüm kripto borsaları verilerini (Bitcoin‘ lerini bırakmasalar bile) güvenli tutmazlar. Örneğin, Ağustos’ ta, isimsiz bir kişinin Binance’ ten 300 Bitcoin (o zamanın yaklaşık 3.5 milyon dolar değerinde) talep ettiği, bu nedenle Ocak’ta çalındığı iddia edilen KYC verileriyle ilgili 10 bin fotoğraf yayınlamaya devam edeceklerini ima ettiği bildirildi.

Ancak, Decrypt’ in Mart’ta bildirdiği gibi, Kripto Borsası’ ndaki Binance, yasal uyumluluk çabalarını artırmak için Silicon Valley RegTech firması IdentityMind ile ortaklık kurdu.

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …