Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden Kayıp/Çalıntı İhbar Sorgulama/İptal İşlemleri

e-Devlet Kapısı Üzerinden Kayıp/Çalıntı İhbar Sorgulama/İptal İşlemleri

e-Devlet Kapısına Giriş Yap, e-Devlete Giriş Yapamıyorum, e-Devlet Şifremi Unuttum, Kayıp Çalıntı İhbar Sorgulama Nasıl Yapılır? bu gibi soruların cevabını sitemiz aracılığıyla kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde öğrenebilirsiniz.

e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN KAYIP / ÇALINTI İHBAR SORGULAMA / İPTAL İŞLEMLERİNİ NASIL GERÇEKLEŞTİREBİLİRİM?

e-Devlet kapısı üzerinden Kayıp/ Çalıntı İhbar Sorgulama/ İptal işlemlerini sorgulamak için öncelikli olarak e-Devlet kapısına girmeniz gerekmektedir. e-Devlet kapısına giriş yapmak için tarayıcınızın arama motor bölümüne e-Devlet kapısı giriş yazın ve aratın. Daha sonra “e-Devlet Kapısı” yazısının üzerine tıklayarak e-Devlet kapısı sistemine giriş yapın. Sistem sizden T.C. Kimlik No. ve e-Devlet şifresi istenecektir. Bu kısımlara kişisel bilgilerinizi girin ve altta bulunan “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak sisteme giriş yapın. Daha sonra Kayıp / Çalıntı İhbar Sorgulama / İptal İşlemleri için ana sayfa üzerinde bulunan “Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?” yazılı kutucuğa tıklayarak kutucuğun içine; “Kayıp Çalıntı İhbar Sorgulama ” yazın ve altta çıkacak olan “Kayıp / Çalıntı İhbar Sorgulama / İptal (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu)” yazısının üzerine tıklayarak sayfaya giriş yapın. Daha sonra eğer kayıp çalıntı ihbarınız varsa bu sayfa üzerinde görünecektir.

İhbar Oluşturmak İçin; Yine yukarıda yazıldığı yolu izleyerek sayfaya giriş yapın. Daha sonra sayfa üzerinde sağ üstte bulunan “Yeni İhbar” yazılı butona tıklayın. Daha sonra açılan sayfa üzerinde bulunan “İhbar bulunacağım IMEI numaralarına sahip cihazların rızam dışında elimden çıktığını beyan ediyorum” yazısını onaylayın ve “Devam et” butonuna tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkacak olan formu size uygun bir şekilde doldurun. Karşınıza size kayıtlı olan hatlar çıkacaktır. Bu kısımdan sizin kayıp olan cihazınızın içerisinde takılı olan hattı seçin ve kaydınızı tamamlayın.

About aeditor

Check Also

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, …