Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Kapısı Üzerinden SGK 4C Banka Değişikliği

e-Devlet Kapısı Üzerinden SGK 4C Banka Değişikliği

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 4C Banka Değişikliği işlemini e-Devlet Kapısı Üzerinden sitemiz aracılığıyla kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 4C Sigortası Nedir?

SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) 4C Sigortası, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 4. Maddesinin C fıkrasına göre; Devlet Personel Dairesinin ve Maliye Bakanlığının görüşlerine dayanarak bir yıldan az süreli veya mevsimlik hizmetlerde çalışan geçici personellere Bakanlar Kurulunca karar verilen görevlerde ve belirtilen ücret ve adet sınırları içinde sözleşmeli olarak çalışan ve işçi sayılmayan kimselere yatırılan sigorta çeşididir. 4C Banka Değişikliği işlemi e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleşmektedir.

e-Devlet Kapısı Üzerinden SGK 4C Banka Değişikliği İşlemi Nasıl Yapılır?

e-Devlet Kapısı üzerinden SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) 4C Banka Değişikliği işlemini gerçekleştirmek için öncelikli olarak e-Devlet Kapısına giriş yapmanız gerekmektedir.

e-Devlet Kapısına giriş yapmak için; bilgisayarınızın internet tarayıcı kısmını açın ve arama motor bölümüne “e-Devlet Kapısına Giriş Yap” yazarak aratın. Daha sonra arama sonucunda karşınıza gelecek olan sayfada bulunun “e-Devlet Kapısı” yazısının üzerine tıklayarak e-Devlet Kapısına girişinizi yapın.

Daha sonra giriş yapmış olduğunuz sayfada sizden T.C. Kimlik No. ve e-Devlet Şifresi istenecektir. Bu bölümlere kişisel T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet Şifrenizi girin. Bilgilerinizi girdikten sonra altta bulunan “Sisteme Giriş Yap” yazılı kutucuğa tıklayarak sisteme girişinizi gerçekleştirin.

Sisteme girişiniz gerçekleştikten sonra hızlı bir şekilde 4C Banka Değişikliği işlemini gerçekleştirmek için ana sayfada bulunan “Merhaba, size nasıl yardım edebilirim?” yazılı kutucuğa tıklayın ve boş kutucuğun içine “4C Banka Değişikliği” yazın ve altta çıkacak olan “4C Banka Değişikliği (Sosyal Güvenlik Kurumu)” yazısının üzerine tıklayarak 4C Banka Değişikliği sayfasına girişinizi gerçekleştirin. Giriş yapmış olduğunuz sayfa üzerinden 4C Banka Değişikliği işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer 4C Banka Değişikliği sayfasına giriş yapamadıysanız TIKLAYIN!

About aeditor

Check Also

e-Devlet Kapısı Üzerinden SGK 4B Hizmet Bilgisi Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 4B Hizmet Bilgisi Sorgulama işlemini e-Devlet Kapısı üzerinden sitemiz aracılığıyla kolay, …