Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet Üzerinden TKGM Web Tapu İşlemleri Nasıl Yapılır?

e-Devlet kapısı üzerinden, “www.girisyap.com” aracılığıyla giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, “Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü/Web Tapu İşlemleri” bölümüne hızlı, kolay ve zaman kaybı yaşamadan online olarak erişebilir, işlem yapabilirsiniz.

e-Devlet Kapısı İle Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü/Web Tapu İşlemleri?

e-Devlet üzerinden Web Tapu Sistemi ile Tapu maliki kendi taşınmazının bilgilerini görebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken e-Devlet hizmet kapısına giriş yapmanız gerekmektedir. e-Devlet kapısına giriş için google arama motoruna, e-Devlet hizmet kapısının kısayol İnternet sitesini yazın “www.turkiye.gov.tr” Çıkan ekrandaki linke tıklayın. Açılan sayfada sizden T.C Kimlik Numaranız ve e-Devlet şifreniz istenecektir, İstenilen bilgileri doğru bir şekilde giriniz aksi taktirde girişiniz sağlanmaz.

E-Devlet Şifresi Alma Yada Yenileme?

Not: e-Devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT Şube müdürlüğüne giderek e-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. e-Devlet şifreniz var ve unuttuysanız e-Devlet hizmet kapısı üzerinden “Şifremi Unuttum” bölümüne girerek şifrenizi yenileyebilirsiniz.

T.C Kimlik No ve e-Devlet şifrenizi doğru girdikten sonra çıkan linke tıklayın. Açılan yeni sayfada ise giriş yapacağınız uygulama ile ilgili bilgiler bölümünü göreceksiniz, Alt kısımda bulunan “Uygulamaya Git” kutucuğuna tıklayın ve sayfa sizi Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün resmi sitesine yönlendirerek tapu işlemlerinizin bulunduğu bölüme gireceksiniz. Burada dilediğiniz işlemi tek tuşla yapabilirsiniz. Dilerseniz e-Devlet hizmet kapısını gezinerek yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde zaman kaybı yaşamadan yapabilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Kapısı Üzerinden SGK 4B Hizmet Bilgisi Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 4B Hizmet Bilgisi Sorgulama işlemini e-Devlet Kapısı üzerinden sitemiz aracılığıyla kolay, …