Home / Devlet Siteleri / E DEVLET / e-Devlet Üzerinden Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İş Başvurusu Sorgulama?

e-Devlet Üzerinden Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İş Başvurusu Sorgulama?

e-Devlet kapısı üzerinden giriş yaparak yüzlerce kuruma ait binlerce dosya üzerinden faydalandığınız gibi, “Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İş Başvurusu Sorgulama” işlemlerini de online olarak hızlı, kolay, zaman kaybı yaşamaksızın son derece güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

e-Devlet Kapısı Üzerinden Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İş Başvuru Sorgulama?

e-Devlet sayesinde verilen hizmetler bizlere elektronik ortamda daha kolay sunulmak amacıyla kurulmuştur. Sizlerde e-Devlet hizmetinden kaliteli, hızlı, kolay ve kesintisiz, aynı zamanda da son derece güvenilir bir şekilde yararlanabilirsiniz. e-Devlet hizmet kapısında yapacağınız işlemlerin karşılığında zamandan kazanç sağlayacaksınız, maliyet konusunda kârınız olacak, yapacağınız her hangi bir işlemde zaman kaybını önleyerek zamandan tasarruf etmiş olacaksınız. Bunun için tek yapmanız gereken e-Devlet kapısına giriş yapmanız.

e-Devlet hizmet kapısına giriş için öncelikle google arama motoruna e-Devlet hizmet kapısının kısayol İnternet sitesini “www.turkiye.gov.tr” yazın. Açılacak olan ekrandaki ilk linke tıklayın. Önünüze e-devlet hizmet kapısının “Kimlik Doğrulama Sistemi” gelecektir. Burada sizden T.C Kimlik Numaranız ve e-Devlet şifreniz istenecektir. Sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde giriniz aksi halde giriniz sağlanmaz.

e-Devlet Şifresini Almak Yada Yenilemek İçin Ne Yapmalıyım?

e-Devlet şifresi olmadan e-Devlet hizmet kapısına giriş yapılamaz. Bunun için  e-Devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT Şubesine giderek e-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifreniz var ve unuttuysanız e-Devlet kapısına girerek “Şifremi Unuttum” Bölümüne girerek şifrenizi yenileyebilirsiniz.

T.C Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girdikten sonra e-Devlet hizmet kapısından daha hızlı ve kolay yararlanmak için yukarıda bulunan arama motoruna (Size Nasıl Yardımcı Olabilirim) “Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İş Başvurusu Sorgulama” yazın ve arama motorunda aratın ve çıkan ilk linke tıklayın. Açılacak olan sayfada ise tarih aralığı olarak “Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi” istenecektir bu kısmı doldurun ve “Ara” kutucuğuna tıklayın ve son olarak önünüze gerekli doküman gelecektir. Dilerseniz e-Devlet hizmet kapısını gezerek birçok işleminizi online yapabilirsiniz.

About beditor

Check Also

e-Devlet Kapısı Üzerinden SGK 4B Hizmet Bilgisi Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 4B Hizmet Bilgisi Sorgulama işlemini e-Devlet Kapısı üzerinden sitemiz aracılığıyla kolay, …