Home / Genel Siteler / EBA Kurs Girişi Nasıl Yapılır? 2019 E-Kurs ile DYK Başvurusu Başladı!

EBA Kurs Girişi Nasıl Yapılır? 2019 E-Kurs ile DYK Başvurusu Başladı!

MEB ‘in ( Milli Eğitim Bakanlığı) desteklediği DYK ( Destekleme Yerleştirme Kurs)  büyük ilgi ve alaka görüyor. E kurs üzerinden DYK ekranından başvurular yapılabilecek. Kurs kayıtları 19 Eylül tarihinde başlamış olup 23 Eylül‘e kadar devam edecek. Daha önce EBA ağı üzerinden başvurular alınırken yeni eğitim döneminde MEB ( Milli Eğitim Bakanlığı)  E kurs DYK ekranın taşındı.

EBA Kurs Giriş Kayıtları Nasıl Yapılır?

Bugünden itibaren başlayan kurs kayıtları daha önce EBA üzerinden alınırken yeni dönemde DYK E Kurs üzerinden yapılacak.

 2019 E-Kurs İle DYK Başvurusu Başladı!

Resmî ve özel örgün eğitim kurumlarının 5- 6-7-8-9-10-11 ve 12 nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile ortaöğretimden mezun olanlar, başvurabilir.

Resmî örgün eğitim kurumlarına ve özel öğretim kurumlarına giden öğrenciler kayıtlı oldukları okulun ya da ikamet ettikleri adresin bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine e-Kurs Modülünden başvuru yapabilir. Yaz dönemi kurslarında öğrenciler okullarının bulunduğu il-ilçe sınırları dışında kursa katılabilir.

Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler e-Kurs Modülü üzerinden e-Okul bilgileri ile ya da e-Devlet girişini kullanarak kurs başvurusu yapar.

Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi açık öğretim okulu kullanıcı adı ve şifresi ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

Kursiyerler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi e-Kurs Modülünün kendilerine otomatik oluşturduğu şifreler ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapar.

 EBA Giriş için ;http://www.eba.gov.tr/

DYK Başvurusu için;  http://odsgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2019_09/06171653_2019-2020_DYK_KILAVUZU.pdf

E Kurs Başvurusu İçin; https://e-kurs.meb.gov.tr/Login.aspx

About robot

Check Also

Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü?

  Bitcoin Fiyatı 7.400 Dolar’ a Geriledi! 8.000 Dolar Hala Mümkün mü? Bitcoin fiyatı geçtiğimiz …