Home / Genel Siteler / Terörle Mücadele Uzmanı Bitcoin Hakkında Korkutucu Bir Öngörüde Bulunuyor!

Terörle Mücadele Uzmanı Bitcoin Hakkında Korkutucu Bir Öngörüde Bulunuyor!

Terörle Mücadele Uzmanı Bitcoin Hakkında Korkutucu Bir Öngörüde Bulunuyor!

Kuantum Sonrası CEO’su Andersen Cheng, kuantum hesaplama şifrelemeyi kırarsa ne olacağını açıklıyor;

Londra merkezli kriptografi şirketi Post-Quantum’un CEO’su Andersen Cheng, kuantum hesaplama teknolojisinin üç yıl içinde kriptoyu kırabileceğini söylerken oldukça cidiydi. Cheng’in zorunluluğu istihbarat topluluğu hakkındaki bilgisinden kaynaklanıyor. Şirketi, Post-Quantum, Nato, GCHQ ve NCSC gibi kuruluşların çok gizli terörle mücadele bölümlerinde çalıştı ve İngiltere hükümetinin önde gelen terörle mücadele teknolojisi tedarikçisi olan TRL’nin eski başkanı.

Bilgisayar korsanları kuantum bilgisayarları kullanarak Cheng’in Decrypt’e, bir kurbanın özel anahtarlarını ele geçirip bunları sahtekarlıkla işlemleri doğrulamak için kullanabileceğini söyledi. Blokajların hangi işlemlerin sahtekarlıkla yapıldığını belirleyecek orta adamı olmadığından, her şey dağılıyor.

“Dijital para dünyasının tamamı güvene ve özel anahtar imzalamanın güvenliğine dayanıyor. Eğer bu güven bittiyse, Bitcoin değeriniz hemen sıfıra inecek ”dedi.

Cheng’in kripto için son tarihi, diğer sektörlerden gelen uyarılardan belirgin şekilde daha acildir. Önceki bir yazıda, kuantum bilgi işlem şirketi IonQ’un CEO’su Stewart Allen, Decrypt’e, kuantum hesaplamanın on yıl içinde blok zinciri için sorunlara neden olacağını beklediğini söyledi; Ethereum’un çekirdek araştırmacısı Danny Ryan, 20 ila 30 yıl arasında olduğunu tahmin ediyor.

Ancak Ryan ve Allen ABD’den geliyorlar, Cheng’in bir kuantum bilişim endüstrisinde dünyanın geri kalanını geciktirdiğini söylediği bir millet. ABD Başkanı Donald Trump, 2018 yılının sonlarında kuantum araştırmasına 1 milyar dolar koyduğunda, Çin, bir yıl önce kuantum araştırma laboratuarında 10 milyar dolar harcadı. İngiliz istihbarat topluluğu içindeki kaynaklardan bahsederken, Cheng’in gelişimin ön saflarında olduğunu söyleyen bir millet – Cheng, “Topluluğumdaki birden fazla partiden [kuantum hesaplamanın tehdit olacağını] beş yıldan daha az bir sürede duydum.

Cheng, yıllarca süren kuantum tehdidini tahmin edenlerin, Google’ın en güçlü süper bilgisayardan bile daha hızlı hesaplama yapabilen bir bilgisayar oluşturduğunu duyurması gibi, ticari olarak temin edilebilir kuantum bilgisayarların bildiği şeylere dayanarak varsayımlarını yaptığını açıklığa kavuşturmak için hızlıdır. kuantum üstünlüğü olarak bilinen bir olay.

Bunun yerine, Cheng, ticari uygulanabilirlik endişeleri olmadan belirli bir sorunu (şifreleme gibi) çözmek için oluşturulabilecek gizli hükümet projeleriyle ortaya çıkan tehlikelerden bahseder. “Futbol stadyumunun büyüklüğü olabilir, laboratuarın herhangi bir yerinde, etrafındaki her türlü bandajın altında olabilir. Şifrelemeyi kırmaya başladığı sürece kimsenin dikkat edeceği bir durum olmaz. Bu adamlar asla başlatmak istemiyor. Her zaman bu konuda sessiz kalmak isteyeceklerdir. ABD ile İngiltere arasındaki iletişimi veya borsa ticaret bilgilerini ya da Bitcoin transferlerini kırmaya başladığında neden dünyaya çalışmaya başladığını söylesinler ”dedi. Ticari dünya bunu duyunca, muhtemelen çok geç kalmıştır.

About robot

Check Also

Coinbase, Yasa dışı Bitcoin Aktivitesiyle Mücadele İçin Platformun Patentini Aldı!

Coinbase, Yasa dışı Bitcoin Aktivitesiyle Mücadele İçin Platformun Patentini Aldı! Kripto değişimi Coinbase, gölgeli kullanıcı …